1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Beşşar Esed: Biz Laiklik Savaşı Veriyoruz!
Beşşar Esed: Biz Laiklik Savaşı Veriyoruz!

Beşşar Esed: Biz Laiklik Savaşı Veriyoruz!

CHP’nin “Esed’i sevelim, sevdirelim” kampanyası, Baas çirkinliğini deşifre ediyor!

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Gazeteci Cüneyt Ünal’ı getirmek üzere Suriye’ye giden CHP heyetinin yürüttüğü “Esed’i sevelim, sevdirelim” kampanyası, Baas çirkinliğini deşifre ediyor!

Yaklaşık 3 aydır büyük bir hukuksuzlukla esaret altında tutulan gazeteci Cüneyt Ünal’ın Türkiye’ye getirilmesine aracılık eden CHP milletvekilleri Esed sözcülüğüne iyi ısınmış gibiler. CHP heyetinden milletvekillerinin Vatan gazetesine verdikleri röportaj Esed savunusunda hiçbir sınır tanınmadığını ortaya koyuyor.

Binlerce insanı katleden, şehirleri vahşice bombalayan bir rejimin şefinin sözlerini büyük bir pervasızlıkla aktaran CHP’liler Beşşar Esed’in AK Parti ve Erdoğan eleştirisini çok beğenmiş olmalılar. Katliamcı Beşşar’ın büyük bir pişkinlikle sarf ettiği “İyi dosttuk, ne oldu da düşman olduk!” mealindeki saçmalamasını mantıklı bir soruymuş gibi aktaran CHP’liler Esed’in ağzından “İslami tehlike” çanları çalmayı da ihmal etmiyorlar. Şöyle demiş Esed: 

“Çok sıcak davranıyordu. Kardeşimdi, kardeş gibiydik. Şimdi nasıl bu duruma geldik, böyle olduk anlayamıyorum. El Kaide militanlarına nasıl onay veriyor hükümet, bunu da anlayamıyorum. Kendilerinin başına bela olacak kişilere destek veriyorlar. İleride mutlaka bu insanların silahları Türkiye’ye dönecek.” 

CHP zihniyetinin de müthiş derecede nefret ettiği El-Kaide, Müslüman Kardeşler vb. unsurları hem bir kötülük kaynağı aynı zamanda da bir tehdit unsuru olarak altını çizen Esed, görüştüğü CHP’li dostlarına mücadelesinin temel eksenini bir kez daha vurgulama ihtiyacı hissetmiş olmalı. Aynen şöyle söylüyor:

“El Kaide militanları, Müslüman kardeşler ve radikal gruplar, Türkiye sınırından Suriye’ye geçti ve destekleniyor. Biz bunlarla savaşıyoruz. Bu grupların ileride Türkiye’nin ulusal güvenliğini de tehlikeye düşüreceğini düşünüyorum. İstenilen, buradaki laik yapıyı kaldırmak. Biz laiklik savaşı veriyoruz.”

Neymiş! Katledilen on binler, yıkılan şehirler, göçe zorlanan yüz binler hep Suriye’de Esed’in laiklik mücadelesinin sonuçlarıymış! Baas rejimini kollamak amacıyla İran’da düzenlenen tiyatronun oyuncuları da farkında mı acaba! 

 

HABERE YORUM KAT

9 Yorum