1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. "Benim Yerim Milletimin Yanıdır, Siz Kimin Yanındasınız?"
"Benim Yerim Milletimin Yanıdır, Siz Kimin Yanındasınız?"

"Benim Yerim Milletimin Yanıdır, Siz Kimin Yanındasınız?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kılıçdaroğlu için söylenen her söz israftır, fuzulidir, tıpkı kendisi gibi gereksizdir. Bu kişi, başında bulunduğu partinin de yüz karasıdır.” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ankara, Mardin, Sivas, Burdur, Giresun, Yozgat, Konya, Erzincan, Batman, Kırşehir, Osmaniye, Zonguldak, İzmir, Sakarya, Şanlıurfa ve Mersin'den gelen muhtarlarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu toplantılar ülkemizde sâdece cumhurbaşkanı değil devletin üst yönetimi nezdinde bugüne kadar düzenlenen en kapsamlı, en istikrarlı ve bana göre en verimli organizasyondur. Keşke mümkün olsa da 79 milyon insanımızın tamamıyla her gün yüz yüze, birebir temas kurabilsek, konuşabilsek, dertleşebilsek ama sizler onların zâten vekilisiniz. Dolayısıyla sizlerle buluşmak, sizlerle bir araya gelmek 79 milyonla buluşmaktır, bir araya gelmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Benim Yerim Milletimin Yanıdır”

Milletle, özellikle de muhtarlarla muhabbetinin, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı ilişkisinin birilerini fevkalade rahatsız ettiğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Öyle ki işi beni eleştirmek adına muhtarlarımızı, onlarla birlikte tüm milletimizi tahkir etmeye, aşağılamaya kadar vardırıyorlar. Biliyorsunuz bir konsolosun, casusluk davasından yargılanan bir gazeteciyle yanak yanağa resim çektirmesini eleştirmiştim. Bunun üzerine güya bir mizah dergisi benim muhtarımızla yanak yanağa resim çektirdiğimi gösteren bir karikatürü kapak yaparak, kendi aklınca, ‘Biz konsoloslarla fotoğraf çektiririz, sen ise ancak muhtarlarla fotoğraf çektirirsin.’ demeye getiriyor. İşte zâten tam ben de bunu söylüyorum. Benim yerim milletimin yanıdır, onun seçilmiş temsilcileri olan muhtarların yanıdır, peki siz kimin yanındasınız? İşte o konsolosların yanındasınız, varın siz onlarla yolunuza devam edin. Biz bunların kafasını çok iyi biliriz. Bu kafa, sorsan kendini çağdaş olarak, ilerici olarak, aydın olarak, solcu olarak, demokrat olarak tanımlar ama aslında bunlar halk düşmanının, millet düşmanının önde gidenidir. Bu millete ve bu topraklara dair ne varsa hepsine husumet besleyenler yaptıkları işin adını halkçılık koyarak, tam bir kara mizah örneği sergiliyorlar.”.

“Peki, Bu Siyasî Sapıkları Ne Yapacağız?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözleri hakkında, “Anamuhalefetin, üzerinden siyaset yapmaya çalıştığı cinsî sapık şu an cezaevinde ve yaptıklarının hesabını adalete veriyor. Peki bu siyasî sapıkları ne yapacağız? Biz bunları ademe mahkum edip ‘hiç’ yerine koydukça çirkefliğin, çirkinliğin, ahlaksızlığın çıtasını sürekli yükseltiyorlar. Bu zat için söylenen her söz israftır, fuzulîdir, tıpkı kendisi gibi gereksizdir. Bu kişi, başında bulunduğu partinin de yüz karasıdır.” ifadelerini kullandı.

“Esed Elini Kolunu Sallaya Sallaya Dünyada Dolaşıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye'de devam eden Esed vahşeti için “Suriye'de konvansiyonel silahlarla ölenlerin sayısı şu ana kadar 500 bin. Kullanılan silah ne olursa olsun eğer sonucu ölümse, benim için ha kimyasal olmuş ha konvansiyonel olmuş, ne fark eder? Bu zalimi, bizim Lahey Adalet Divanı'na sevk etmemiz gerekmez mi? Bunun oraya sevk edilmesi gerekir, neyse bedelini ödesin. Bu adam elini kolunu sallaya sallaya dünyada dolaşıyor. Tabî gittiği yer sâdece Rusya, o ayrı mesele. Ama temsilcileri BM'ye kadar bile gelebiliyor, hâlâ oralarda bunlar dinleniyor.” yorumunda bulundu.

AA

HABERE YORUM KAT