1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Belçika Polisi Kızının Yanında Bir Adamı Vurdu
Belçika Polisi Kızının Yanında Bir Adamı Vurdu

Belçika Polisi Kızının Yanında Bir Adamı Vurdu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, polisin düzenlediği operasyon sırasında iki patlama duyulduğu bir kişinin de vurularak yaralandığı bildirildi.

A+A-

Belçika'da Fransızca yayın yapan kamu televizyonu RTBF, polisin Schaerbeek semtinde düzenlediği operasyonda 2 patlama duyulduğunu ve 1 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Bir patlamanın operasyonun başında duyulduğu belirtilirken görgü tanıkları silah sesi duyduklarını aktardı.

Schaarbeek bölgesinde internette paylaşılan görüntülerde, polisin sırt çantalı bir kişiyi bir tramvay durağında vurduğu ve kişinin daha sonra polisler tarafından duraktan sürüklenerek çıkarıldığı görülüyor. 

Sürüklenme sırasında düşen çanta robot tarafından bomba ihtimaline karşın imha edildi.

Bir görgü tanığı gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu kişinin durakta kızıyla oturduğu sırada polisin "hareket etme" ihtarının hemen ardından iki kez vurulduğunu belirterek, "Bunlardan biri küçük, diğeri büyük bir ses çıkardı. İkinci ateş, keskin nişancı tarafından açıldı. Kızı hemen oradan polis tarafından uzaklaştırıldı" dedi. 

Görgü tanığı küçük kızın, şüphelinin kızı olduğundan emin olduğunu çünkü ateş açılmasının ardından "baba, baba" diye bağırdığını söyledi.

Belçika medyası, gözaltına alınan şüphelinin bacağından vurulduğunu ve hayati tehlikesinin bulunmadığını duyurdu.

Brüksel'deki operasyonun, dün Fransa'da gerçekleştirilen ve bir kişinin gözaltına alındığı operasyonla bağlantılı olduğu açıklandı. 

AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT