1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Bekir Bozdağ: Saldırıda İncirlik Üssü Kullanılmadı
Bekir Bozdağ: Saldırıda İncirlik Üssü Kullanılmadı

Bekir Bozdağ: Saldırıda İncirlik Üssü Kullanılmadı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Esed rejimine karşı düzenlediği saldırıyla ilgili, "Türkiye, saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı." dedi.

14 Nisan 2018 Cumartesi 12:14A+A-

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye rejimine yönelik saldırısı için, "Türkiye, saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı." ifadesini kullandı.

"SURİYE KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN TUTUMU NETTİR"

Bozdağ yaptığı açıklamada, "Saldırıdan önce ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Trump'ın talimatlarıyla görüştü. Suriye konusunda Türkiye'nin tutumu nettir. Suriye'de Türkiye, Esed rejimine, kimyasal veya konvansiyonel silah kullanımına, iç çatışmalara, insanların öldürülmesine, insanların yerinden yurdundan edilmesine, DEAŞ, PKK, KCK, PYD/YPG dahil bütün terör örgütlerine karşıdır." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Çözüm için bilek güreşlerine son vermek ve hesapsız bir siyasi çözüm şarttır, aksi yine kandır." şeklide konuştu.

 

HABERE YORUM KAT