1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bekir Bozdağ: “Hizbullah Adını Değiştirsin!”
Bekir Bozdağ: “Hizbullah Adını Değiştirsin!”

Bekir Bozdağ: “Hizbullah Adını Değiştirsin!”

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Hizbullah'ın adını değiştirmesi lazım, 'Hizbuşeytan' yapması lazım" dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Arena Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Milletlerarası Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumunda yaptığı konuşmada, Mezhepçiliğin de İslam dünyasında yeniden "hortlatılmak istendiği" uyarısında bulunan Bozdağ, Suriye'de mezhepçilik kavgası çıkarmak isteyen anlayışların, ülkenin dört bir yanında kol gezdiğini belirtti.

Yüzbine yakın insanın kadın çocuk demeden ölümüne sebep olan Esed'in yaptıkları ile Firavun'dan farkı olmadığını anlatan Bozdağ, şunları söyledi:

"Şimdi Hizbullah karar almış, 'Esed'in yanındayız' diye. Ben buradan söylüyorum, Türkiye'den de dua ettiler vaktiyle, sen 'Esed'in yanında yer alıyorum' diyorsun, nereden gücü alıyorsun? Müslümanları öldürmek için kendi kardeşini öldürmek için kardeşlerine ölüm kusanların yanında yer aldığını söyleyenler kendilerine lütfen İslam'dan ve Kuran'dan güç devşirmesinler. Onların güç devşireceği yer Müslümanları birbirine düşürmek isteyen, birbirine kırdırmak isteyen şeytandandır.

Hiç kimse kusura bakmasın çok açık çok net burdan bir kez daha söylüyorum, Hizbullah'ın adını değiştirmesi lazım, 'Hizbuşeytan' yapması lazım. Hem adınıza 'Hizbullah' diyeceksiniz hem de tanımadığınız bilmediğiniz masum kadınları, çocukları, yaşlıları öldürmek için cihat ilan edeceksiniz, böyle bir saçmalık, anlayış olabilir mi?"

Mezhepçilik konusunun önemini vurgulayan Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İran'ın durduğu noktayı da iyi görmesi lazım, Maliki'nin durduğu noktayı da iyi görmesi lazım, Türkiye'yi birilerinin çekmek istediği noktayı hepimizin görmesi lazım, İslam dünyasının içerisinde yakılmak istenen ateşleri hepimizin çok iyi görmesi lazım.

Bütün mezhepler, tarikatlar, ilimler, kitaplar sadece Kur'an-ı ve sünneti anlama gayretlerinin somut ürünleridir. Hiçbiri Kur'an değildir, sünnet değildir. Bunlar rehberdir, kandildir, Bedîûz-Zamân gibi rehber, elimizde kandil, doğru yoldan Kur'an-a doğru yoldan Resulullah'a götüren yollardır öyle görüyoruz, öyle inanıyoruz."

Bekir Bozdağ, mezhepçiliğe karşı tüm İslam aleminin karşı durması gerektiğini sözlerine ekledi.

AA

HABERE YORUM KAT

4 Yorum