Bedri Baykam'a Bıçaklı Saldırı (VİDEO)

18.04.2011 14:12
Bedri Baykama Bıçaklı Saldırı (VİDEO)
Ressam Bedri Baykam İstanbul'da bıçaklı saldırıya uğradı. Hafif şekilde yaralanan Baykam hastaneye kaldırıldı.

Ressam Bedri Baykam'ın İstanbul'da bıçaklı saldırıya uğradığı öğrenildi. İstanbul'da bir etkinliğe katılan Baykam, otoparkta saldırıya uğradı.

Atatürkçü ve ulusalcı kişiliğiyle bilinen Bedri Baykam'ın saldırıda hafif bir şekilde yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Baykam'ın yanında bulunan Piramit Sanat'ın yöneticisi Tuğba Kurtulmuş'un da saldırı sırasında yaralandığı öğrenildi.

Otoparkta düzenlenen saldırının failinin arandığı ve provokasyon ihtimali üzerinde durulduğu belirtiliyor.

Ressam Bedri Baykam, hakkında yıkım kararı alınan ve Başbakan'ın "Ucube" olarak nitelendirdiği Kars'taki İnsanlık Anıtı Heykeli'ni yapan Heykeltıraş Mehmet Aksoy'a destek vermek için İstanbul'da düzenlenen toplantının çıkışında bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası yaralanan Baykam, hastaneye kaldırıldı.

Görüntülerde hafif bir şekilde yaralanan Baykam'ın araçları durdurmaya çalıştığı ve "Çabuk hastaneye götürün, bıçaklandım, ölüyorum." dediği görülüyor:

Görgü tanıkları olayı şöyle anlattı: "Toplantı çıkışında çığlıklar duyuldu. Kapkaç olayı olduğunu zannettik. Çünkü çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Sonra bıçak yarasını gördük. Acıdan konuşamıyordu. Ambulans diye bağırmaya başladı. Bir taksiye binerek hastaneye gitti."

SALDIRGAN TESLİM OLDU

Bedri Baykam'ı bıçaklayan saldırganın, saldırıda birkaç saat sonra Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü'ne teslim olduğu bildirildi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim