1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bedelli Askerlik Açıklaması
Bedelli Askerlik Açıklaması

Bedelli Askerlik Açıklaması

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal bedelli askerlik konusunda açıklamalarda bulundu.

A+A-

Köksal, partisinin il başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlikle ilgili bir soru üzerine, henüz komisyona gelmediğini belirten Köksal, şunları söyledi: "Milli Savunma Bakanı'nın bedelli askerlikle ilgili bir beyanatı oldu. Doğrusu daha önceden dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'bedelli askerlik düşünülebilir' şeklinde bir ifadesi oldu. Bu ifade üzerine Milli Savunma Bakanlığı'nda bir çalışma başlatıldı. TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığı'ndaki çalışma kapsamında inanıyorum ki şu anda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halindeler. Konuyla ilgili bir takım tespitler yapılıyor, ihtiyaçlar belirleniyor."
 
TBMM'de 149 maddelik torba yasanın çıkmasının önemli olduğunu belirten Oğuz Kaan Köksal, "Tahmin ediyorum en uzun süren yasa çalışması oldu. 3 ayı aşkın bir süre geçti. Uzunca bir süre komisyonlarda tartışıldı. Sonra TBMM gündemine geldi. Vatandaşa verdiğimiz pek çok vaat bu torba yasanın içerisindeydi. Onlarda bu vesileyle gerçekleşmiş oldu" dedi.

Star

HABERE YORUM KAT