1. HABERLER

  2. HABER

  3. BDP'li Vekil ve 7 Sanığa Tahliye
BDP'li Vekil ve 7 Sanığa Tahliye

BDP'li Vekil ve 7 Sanığa Tahliye

Aralarında BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ın da bulunduğu 22 sanıklı Mardin KCK davasında 7 sanık tahliye edildi.

A+A-

BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ın da yargılandığı Mardin KCK davasında, tutuklu 8 sanıktan 7'si, bugün tahliye edildi.

Mardin'de 2009 yılında, PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonla ilgili Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 8'u tutuklu 22 sanığın yargılandığı KCK davasının 15'inci duruşması bugün görüldü. Duruşmada, tutuklu sanıklar ile avukatları hazır bulundu. Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada savcı esasa ilişkin görüşünü açıkladı. Savcı, 7 sanığın tutukluluk süresinin göz önüne alınarak tahliyesine karar verdi. Tutuklu sanıklar ve avukatları da, hükümetin özel yetkili mahkemeleri kaldırılacağını, sanıkların tutuklu kalmasının hak ihlallerine yol açacağını ifade ederk tahliye isteminde bulundu.

Savunmaların ardından duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti, tutuklu yargılanan Musa Alkan, Ercan Güneş, Ayşe Bozan, Davut Bozan, İrfan Dinç, Nazım Tık ve Abdulkadir Aktaş'ın tahliyesine, örgüt yöneticiliği ile suçlanan Hüseyin Arasan'ın ise tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi

 

HABERE YORUM KAT