1. HABERLER

  2. HABER

  3. BDP'li Vekil Tuncel, Başkomiseri Böyle Tokatladı
BDPli Vekil Tuncel, Başkomiseri Böyle Tokatladı

BDP'li Vekil Tuncel, Başkomiseri Böyle Tokatladı

Sabahat Tuncel, göstericilere tazyikli su ve gaz bombası ile yapılan müdahalenin ardından tartıştığı bir başkomisere tokat atıp, hakaret etti.

A+A-

Nevruz, haftasonu tüm yurtta ve özellikle Kürt illerinde bayram havasında kutlandı. Kalabalıklar Öcalan için özgürlük isterken KCK operasyonu nedeniyle tutuklananların da bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Bu yılki Nevruz kutlamalarında daha çok iki görüntü tartışıldı. Bunlardan biri BDP milletvekili Bengi Yıldız'ın polisin göstericilere müdahalesine karşı polise taş atması ve yine BDP milletvekili Sabahat Tuncel'in aynı gerekçeyle bir polis müdürünü tokatlaması...

Batman'da Nevruz kutlamaları sonrasında merkeze doğru yürüyüşe geçen BDP'li vekiller ve kalabalık polisle çatışmış, çıkan olaylarda Barış ve Demokrasi Partisi Batman Milletvekili Bengi Yıldız eline taş alarak polise taş atmıştı. Çıkan olaylarda 60 kişi de gözaltına alınmıştı. İşte Bengi Yıldız'ın görüntüleri:

Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Başkomiser Murat Çetiner'e tokat atan BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel ise olayın ardından açıklama yaptı.

Tuncel, "Arkadaşlarımız tamam burada oturacağız, demesine rağmen gaz bombası sıktılar. Bu aslında Silopi emniyetinin Kürt halkına yaklaşımının bir göstergesidir. Bunun sadece Silopi Emniyeti ile alakalı olduğunu düşünmüyoruz. Valilik bizzat emir vermiştir. Başbakan bu görüntüleri izlesin. Ankara'da oturup konuşmakla olmuyor. Kim kimi tehdit ediyor, açığa çıksın. Başbakan halkımıza yönelik tehditten vazgeçsin. Çünkü valilik ve emniyet Başbakan'a, İçişleri Bakanlığı'na bağlıdır." dedi.

İşte Tuncel'in başkomiseri tokatladığı an:

            

Sabahat Tuncel Hakkında Suç Duyurusu

Şırnak Emniyet Müdürlüğü dün Silopi'de BDP istanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in Şırnak Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'i tokatlaması ile ilgili olarak hem Silopi Cumhuriyet Savcılığı'na hem de Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum