BDP'li Demirtaş'tan "Andımız" Boykotu

01.04.2011 13:07
BDPli Demirtaştan Andımız Boykotu
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, ilköğretimde öğrencilere okutulan Andımız’ı boykot kampanyası başlattı.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, ilköğretimde öğrencilere okutulan Andımız'ı boykot kampanyası başlattı. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuran Demirtaş, kızı Delal Demirtaş'ın okulda Andımız faaliyetine katılmayacağını bildirdi. Andımız boykotunun diğer illerde de uygulanması bekleniyor.

Demirtaş, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdiği dilekçede, ilköğretim öğrencisi kızı Delal Demirtaş'ın, okuldaki "Andımız" faaliyetinden muaf tutulmasını istedi. Andımız'ın okullarda okutulmasının resmi olarak kaldırılmasını da talep eden Demirtaş, dilekçesinde şöyle dedi:

"Hattat Hamit Aytaç İlk Öğretim Okulu 1/F sınıfında kayıtlı kızım Delal Demirtaş'a anadilde eğitim hakkı tanınmazken, her gün andımız adı altında ırkçı söylemler içeren bir metnin okutulmasını kabul etmiyor, çocuklara yönelik bu şekilde bir uygulamayı insan hakkı ihlali olarak görüyorum. Bugünden itibaren kızım Delal Demirtaş'ı bu etkinlikten fiili olarak uzak tutacağımı belirtiyor, andımız faaliyetinin resmi olarak da kaldırılmasını ve kızımın resmi olarak bu uygulamadan muaf tutulmasını talep ediyorum."

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim