BÇG’nin 28 Şubat Büyük Gözaltı Planı

23.08.2012 04:01
BÇG’nin 28 Şubat Büyük Gözaltı Planı
OYAK soruşturması kapsamında ifadesi alınan eski MİT’çi Sement’in iddiasına göre, 28 Şubat’ta gözaltına alınacak kişiler için yer ayarlaması yapılıyordu.

 Aysun Yazıcı’nın Haberi:

Oyak soruşturmasında şüpheli olarak ifadesi alınan eski MİT’çi Müfit Sement, 28 Şubat sürecinde gözaltına alınması planlanan kişilerin İstanbul’un Anadolu yakasındaki statlara yerleştirilmesi için bunlara ait anahtarların toplandığını öne sürdü.

Oyak sanıklarıyla irtibatı olduğu iddia edilen Sement’in “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alındı. Sement’in, dönemin ANAP Üsküdar İlçe Yöneticisi Mustafa Aydın ile yaptığı telefon görüşmesinde, Batı Çalışma Grubu’nun (BÇG) İstanbul’da büyük bir gözaltı operasyonuna hazırlandığı yönünde ifadeler geçiyor. Bu telefon görüşmesinin dökümü iddianamenin ek delil klasörlerinde yer alıyor. Müfit Sement’le Mustafa Aydın görüşmesinde şu ifadeler yer alıyor: “BÇG’den biri, Üsküdar ve Beykoz’dan sorumluymuş. Üsküdar ve Beykoz’da ne kadar siyasi parti varsa, hepsinin ilçe yönetimlerinin ev adreslerini almışlar. Üsküdar Kapalı Spor Salonu var, oranın anahtarını da almışlar. Gençlik İl Spor Müdürlüğü’nden Paşabahçe Stadı’nın anahtarını almışlar, Beykoz’da Spor Salonu’nun almışlar. Yani milleti oralara toplayacaklarmış. Mustafa Aydın, bu konuşmamızda kendisinin tanıdığı bir astsubayın ellerindeki anahtarları gösterdiğini söyledi. Çetin Doğan’ın Birinci Ordu’da olduğu dönemlerde bu tür şeyler ayyuka çıkmıştı.”

TARAF

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim