BBP'lilerden İlginç Benzin Protestosu

17.12.2010 11:34
BBPlilerden İlginç Benzin Protestosu
Büyük Birlik Partili (BBP) bir grup, ilginç olduğu kadar orijinal olan bir eylem tarzıyla E-5 Karayolunu trafiğe kapatarak akaryakıt fiyatlarını protesto etti.

Bir dakikalığına yolu trafiğe kapatan eylemciler pankart açarak sürücülerin de klaksonları ile kendilerine destek vermelerini istedi.

Cihan haber ajansının geçtiği bir habere göre araçları ile E-5 Karayolu Ataköy kavşağına gelen BBP'li bir grup, Küçükçekmece istikametinde araçlarını durdurarak yolu kesti. Daha sonra büyük bir pankart açan eylemciler, bir dakika boyunca pankartı açık tuttu.

Eylemciler amaçlarını açtıkları pankartla hem diğer sürücülere hem de yetkililere duyurmaya çalıştı. Bir dakika boyunca açık tutulan pankartta: "Yolunu kesmiş olduğumuz bütün vatandaşlardan özür diliyoruz. Eylemimiz 1 dakika sürecek. Petrol üreten merkezlere en yakın ülke olduğumuz halde dünyanın en pahalı akaryakıtını satın almamızı protesto ediyoruz. Sizde bizim gibi düşünüyorsanız 1 dakika boyunca klakson çalın!" şeklinde yazılı notunu gören diğer sürücüler de klakson çalarak eyleme destek verdi.

Protestocu grup 1 dakikalık eylemin ardından yolu trafiğe açarak bölgeden ayrıldı.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim