1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. BBC’nin Şebbiha Spikerinin Yalan Haberi İstifa Getirdi
BBC’nin Şebbiha Spikerinin Yalan Haberi İstifa Getirdi

BBC’nin Şebbiha Spikerinin Yalan Haberi İstifa Getirdi

Dima İzzedin isimli BBC spikeri, kanalın Suriye'nin Halep kentine yapılan saldırılara ilişkin yayınladığı yalan haberleri sonucu işini bıraktı.

A+A-

Suriye'de Esed ve Rus güçlerinin katliamlarını Esed güçlerinin hakimiyetindeki topraklarda direnişçiler tarafından gerçekleştirildiği yalan haberini BBC'de sunan spiker Dima İzzedin kovuldu.

Suriye asıllı spiker İzzeddin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda"Ekranları bırakma vakti geldi. BBC sekiz yılda bana çok şey öğretti. Buradaki arkadaşlarımı çok seviyorum. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Kurumun belli standartları olmalı. Fakat bu olmadı. Ne yazık ki hiçbir şey olması gerektiği gibi değil" dedi.

İzzedin "Genel olarak, oradan alacağımı aldım. ama artık ben BBC'de yapamam, benim parçalanmış ülkemle ilgili yapılan haberler beni oradan ayırdı" dedi.

İzzedin'in istifası sonrası yapılan yalan haber hakkında BBC bir özür tweeti yayınladı.

Özür twettinde "Katliamın yapıldığı Muhaliflere bağlı bölgeyi rejime ait şeklinde sunulan haberimiz için özür dileriz" denildi.

Söz konusu haberde Muhalifler'in rejime bağlı bölgede katliam yaparak 44 kişiyi öldürdükleri öne sürülmüştü. Ancak bu bölge Rus ve Esed güçleri tarafından Halep'te sivillerin katledildiği bir bölge. (Yeni Şafak)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT