1. HABERLER

  2. HABER

  3. BBC Oyunu Bu Sefer Soma'da!
BBC Oyunu Bu Sefer Soma'da!

BBC Oyunu Bu Sefer Soma'da!

Gezi kalkışmasında yalan haberlerle Türkiye'yi karıştırmaya çalışan İngiliz medyası BBC, Soma'da da aynı oyunu oynamak istedi.

A+A-

Gezi kalkışmasında 'Müftü karısı' tezgahıyla ortalığı karıştırmaya çalışan İngiliz medyası BBC şimdi de Soma'daki faciayı kullanarak provokatörlük yaptı. Gezi kalkışmasında 'Müftü karısıyım' diyerek başına bir örtü geçirip provokasyon yapan CHP'li bar işletmecisi Gül Taşlı Cenal vakasının aynısı Soma'da yaşandı. BBC Türkçe muhabiri Rengin Arslan başlarını mizansen gereği örten iki Gezi eylemcisi ile provokasyona kalkıştı.

MUMU ÇABUK SÖNDÜ

Arslan, ölen madenci eşleri diye sunduğu söz konusu kadınları 'Soma'daki mezarlıkta dua etmeye geldiler' diye lanse etti. İki kadının AK Parti'nin 'işten çıkarma tehdidiyle' oy topladığı iddiaları paralel örgüt medyasında ve Oda TV'de manşetlere çekildi. Ancak videonun yayınlanmasının hemen ardından iki kadının, Gezi ve 1 Mayıs eylemlerinde çekilen fotoğrafları sosyal medyaya düştü. Hatta kadınlardan biri, Duran Adam eylemini başlatan kişi ile fotoğraf bile çektirmişti. İngiliz maşası medyanın ortaya attığı bu yalan da böylece amacına ulaşamadı.

'MÜFTÜ KARISI' BAR İŞLETMECİSİ!

Gezi kalkışması sırasında 'müftü karısı'yım diye ortaya çıkan Gül Taşlı Cenal'ın da Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde bar işletmecisi olduğu orta çıkmıştı. Cenal'ın Burhaniye eski CHP İlçe Başkanı Faruk Cenal'ın eşi olduğu anlaşılmıştı. Videoda, Başbakan Erdoğan'a hareketler ederek istifaya davet eden Cenal, deşifre olmasının ardından videoyu şaka amaçlı çektiğini inisiyatifi dışında sosyal medyada yayıldığını iddia etmişti.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

2 Yorum