“BBC, Geçen Ay Kaç Filistinlinin Katledildiğini Biliyor mu?”

28.10.2015 16:45
“BBC, Geçen Ay Kaç Filistinlinin Katledildiğini Biliyor mu?”
İngiliz yayın kuruluşu BBC, İsrail'in Filistinlilere yönelik son haftalarda artan saldırılarını yayınlarına yeteri kadar taşımadığı için eleştiriliyor.

Filistin'i destekleyen kampanyalar yürüten “El Aksa'nın Dostları” adlı sivil toplum kuruluşu tarafından sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya ile BBC'ye, “Filistin'deki haksızlık ve zulme neden göz yumuyorsunuz?”, “Neden İsrail işgaline ilişkin haberler yapılmıyor?”, “Neden sâdece İsrail tarafının görüşleri yansıtılıyor?”, “BBC, geçen ay kaç Filistinlinin öldüğünü biliyor mu?”, “Sâdece bu ay İsrail güçlerinin saldırıları sonucu 57 Filistinli öldü ve 2 binden fazlası yaralandı. Niye bunu haber yapmıyorsunuz?” gibi sorular yönetildi.

El Aksa'nın Dostları kuruluşunun Sözcüsü Shamiul Joarder, AA muhabirine yaptığı açıklamada, #BBsee etiketiyle Twitter'da başlattıkları kampanyanın amacının BBC'ye gerçekleri yansıtması için baskı yapmak olduğunu kaydetti.

İngiltere'de vergi mükelleflerinin parasıyla yayınlarını sürdüren BBC'nin gerçekleri yansıtmadığını söyleyen Joarder, “İsraillilerin yaralanması haber olurken, Filistinlilerin ölmesi haber olmuyor.” dedi.

Joarder, sosyal medyada kampanyalarına desteğin büyük olduğunu, bunun da BBC'nin yayınlarıyla ilgili hayal kırıklığını ortaya koyduğunu belirtti. El Aksa'nın Dostları Sözcüsü Joarder, BBC'ye yönelik baskılarının süreceğini ve gerekirse kurumun önünde protesto gösterisi yapacaklarını vurguladı.

Kampanyaya çok sayıda kişi ve Müslüman Halkla İlişkiler Komitesi gibi kuruluşlar da destek verdi.

AA

Etiketler: ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim