BBC Aleviler Üzerinden Provokasyonlara Hazırlanıyor

22.07.2016 22:50
BBC Aleviler Üzerinden Provokasyonlara Hazırlanıyor
Halk tarafından püskürtülen darbe girişiminin hemen ardından Malatya'ya giden BBC ekipleri, militanların provokatif söylemlerini 'Alevi vatandaşlardan mesaj' olarak tüm dünyaya servis etmeye hazırlanıyor.

İstanbul ve Ankara'da üniformalı askerlerince 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunuldu. Milyonların verdiği kurtuluş mücadelesiyle birlikte darbe girişimi başarıyla püskürtüldü.

Batı medyası, FETÖ’nün kanlı darbe girişimiyle Türkiye halkını tehdit etmesini görmezden gelirken, darbeyi önemsizleştirmeye çalıştı.

Çabalarında başarılı olamayan Batı medyası şimdi de korkunç planlar için kolları sıvadı. Türkiye şimdi de Alevi-Sünni provokasyonu ile karşı karşıya. Darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesinin ardından ertesi gün Malatya'ya BBC başta olmak üzere onlarca yabancı medya kuruluşundan ekiplerin geldiği öğrenildi. Bu kişilerin Alevi vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallelerde muhtarlarla görüştüğü bölgeden gelen ilk izlenimler arasında.

DHKPC, PKK gibi örgüt militanlarının da BBC ekiplerine destek verdiği ve kendilerini 'Alevi vatandaş' olarak tanıtarak mikrofonlara provokatif açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

Bugün başlayacaklar

BBC ve diğer dış güçlerin bugünden itibaren Alevi-Sünni kavgası varmış gibi manipülatif bir yayıncılıkla tüm dünyaya yalan haber servis edeceği iddia ediliyor. Türkiye'den de bazı gazetecilerin söz konusu provokasyona destek vereceği ve olayların köpürtülmesi için çaba sarf edeceği bildirildi.

İhbar edin

Yetkililer bu tür spekülatif haberlerin emniyet ekiplerine ihbar edilmesi için vatandaşı uyardı.

Yeni Şafak

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim