1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Bazıları Tır Tır Diye Sonunda Tırlatacak!
Bazıları Tır Tır Diye Sonunda Tırlatacak!

Bazıları Tır Tır Diye Sonunda Tırlatacak!

Suriye üzerinden hükümeti sıkıştırma operasyonu sürüyor. Yine silah yüklü tır alarmı ve üstelik bu kez 7 tane!

A+A-

HAKSÖZ HABER

Adana Gaziantep otoyolunda bir ihbar üzerine 7 tırda silah araması yapıldığına dair haberler bugünün gündemine damgayı vurdu. Aramaların ne sonuç verdiği, silah bulunup bulunmadığı konusu şimdilik kesinleşmiş değil. Zaten konunun bu boyutunun bizce bir önemi de yok!

Durdurulan tırlarda silah yoksa bu gürültüyü kopartan ahlaksızların ne kadar rezil oldukları belirginleşir. Yok var ise, bu da aynı çevrelerin sadece zalimliğine, işbirlikçiliğine delalet eder.

Suriye’de direnen kardeşlerimize eğer hükümet bir biçimde silah gönderiyorsa bu yanlış, çirkin bir şey değil, bilakis onur duyulması gereken bir iştir. Mazlumların yanında duran herkes, her güç, devlet iyi bir iş yapıyor demektir.

Mamafih bu olayın bir de onursuzluk sayfası var!

Mazlum Müslümanların silah ya da başka ihtiyaçlarının karşılanmasını engellemek için uzunca bir süredir kampanya yürüten İslam düşmanlarının kampanyasına dine Hizmet ettiği iddiasındaki bir grubun da katılması bu dünyada büyük bir utanç, ahrette ise acı bir azap olarak kendilerine dönecektir! 


Haberlerden Bir Örnek:

Zaman Gazetesinin Haberi:

Silah aranan TIR sayısı 7'ye çıktı

19 Ocak 2014

Adana Gaziantep Otoyolu’nun Ceyhan Gişeleri yakınında 3 TIR jandarma tarafından durdurularak içinde kaçak silahlar olduğu ihbarı üzerine aranmaya başlandı. TIR'lardan ikisinde mühimmat bulunduğu belirlendi. Bu arada başlatılan operasyonda aranan TIR sayısı 7'ye yükseldi. Ayrıca TIR'ların fotoğraflarını çeken bazı gazeteciler gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri silah ve mühimmat taşıdığı ihbar edilen 7 TIR'ı Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) otoyolunun Ceyhan Gişeleri'nde durdurdu. Çok sayıda jandarma TIR'larda arama başlattı.

TIR'LARDA MÜHİMMAT BULUNDU İDDİASI

Bu arada, el konulan TIR'larda çeşitli mühimmatlar bulunduğu ileri sürülürken, yetkililer konuya ilişkin kesin bilgi vermedi.

JAMMERLER VE SİNYAL KESİCİLER KULLANILDI

Tarsus- Adana- Gaziantep otoyolundan Ceyhan İlçesi'ne girerken, Sirkeli Gişeleri önünde durdurulan 3 TIR'da arama yapılmadan önce, bir dizi güvenlik önlemine başvuruldu. Jammerler ile sinyal kesme uygulaması yapıldı, patlama ihtimaline karşı önlem alındı.

3 ŞOFÖR GÖZALTINA ALINDI

Brandaları açılan TIR'ların ilk incelemesinin ardından 3 şoför, kelepçelenerek gözaltına alındı. TIR'lar detaylı aramadan geçirilmek üzere otoyol gişelerinden daha güvenli bölgeye götürüldü.

ARANAN TIR SAYISI 7'YE ÇIKTI

Ceyhan gişeleri yakınında 3 TIR'a el konulmasından yaklaşık 2 saat sonra bu kez Tarsus- Adana- Gaziantep otoyolunu Adana Havaalanı'na bağlayan Öğretmenler Bulvarı'nda bir TIR daha durdurularak aranmaya başladı. Bölgede silah yüklü olarak başka TIR'ların da geçiş yapacağı ihbarı üzerine bir çok noktaya kaydırılan operasyonda aranan TIR sayısı 7'ye yükseldi.

GAZETECİLER GÖZALTINA ALINDI

Yakapınar Mevkii'ndeki güvenli bir bölgede bekletilen TIR'ları görüntüleyen basın mensupları engellendi. Polis, TIR'ların bulunduğu bölgenin 5 kilometrelik çevresini kordon altına alırken, bu çember içinde kalan DHA, AA ve Başkent TV muhabirlerini gözaltına alındı. Gazetecilerin çektiği fotoğraf ve görüntü kayıtlarının bulunduğu hafıza kartlarını alan polis, daha sonra muhabirleri serbest bıraktı, ancak hafıza kartlarını iade etmedi. Gazeteciler, 3 TIR'a el konulmasından yaklaşık 2 saat sonra Öğretmenler Bulvarı'nda durdurularak aranan TIR'ın görüntülerini çekerken güvenlik güçleri bir süre engelledi, daha sonra amirleri ile görüşerek bu engellemeyi kaldırdı. Adana'nın iki ayrı noktasında gazetecilerin çalışmaları ile ilgili güvenlik güçlerinin farklı uygulamalarda bulunulması dikkat çekti.

DAHA ÖNCE DE TIR DURDURULMUŞTU

Adana'da daha önce de 1 TIR ve 2 otobüste mühimmat ele geçirilmişti. Hatay'da da bir TIR savcılık kararı ile aranmak istenmiş, ancak MİT'e ait olduğu belirtilerek aranmasına engel olunmuştu. Bu da tartışmalara neden olmuş, TIR'ın aranmasını isteyen savcı başka göreve atanmıştı.

HABERE YORUM KAT