1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bazı Kadınlar Daha Eşit!
Bazı Kadınlar Daha Eşit!

Bazı Kadınlar Daha Eşit!

Kadınların toplumsal alanlarda daha fazla etkin olmasını savunan görüşler revaçta. Ama hangi kadınlar sorusu pek gündeme gelmiyor?

A+A-

Yıldız Holdingin patronu Murat Ülker aşağıda ayrıntılarına yer verdiğimiz toplantıda iş dünyasında kadın yönetici istihdamının artırılması gerektiğini söylemiş. Gerekçesi de gayet makul. Madem sattığımız ürünlerin tüketicilerinin yarısı kadın, öyleyse iş dünyasının yönetici kadroları arasında da kadınlar daha fazla temsil edilmeli diyor. Bu durumda gerek Murat Ülker’e, gerekse de iş dünyasının saygın, etkili, tanınmış kadın ve erkek yöneticilerine sormak lazım: Hangi kadınları kast ediyorsunuz? Örneğin işyerlerinizde yönetici konumda tesettürlü kadınlar görmeyi arzular mısınız? Yoksa örtülü hanımların ancak görünmeyen yerlerde istihdam edilmeleri geleneğine devam mı?

Yeni Şafak’ta Yer Alan Haber:

Tüketimin Yıldız'ını kadınlar parlatacak

Şirketlerde daha çok kadın yönetici çalıştırılması amacıyla başlatılan programın açılışında konuşan Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker, 'Kadınlar, empati yetenekleri, sezgileri ve bütünsel yaklaşım kabiliyetleriyle iş dünyasında çok etkili olabilirler' diye konuştu.

Praesta Türkiye tarafından Forbes Türkiye işbirliği ile başlatılan 'Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın İçin Şirketlerarası Mentorluk Programı' çerçevesinde programa seçilen 40 kadın yönetici Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rose Marie Bravo ile özel bir söyleşi çerçevesinde ilk kez bir araya geldi. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 'Tüketicilerin yüzde 50'si kadın olduğu için yönetim kurullarındaki kadın sayısı da artmalı' dedi. Yıldız Holding ve Datateknik'in sponsorluğunda hayata geçirilen programın gelişim toplantılarının başladığı aşamada, yönetim kurulu koltuklarına hazırlanan mentiler ilk kez, Yıldız Holding'in Çamlıca'daki Merkez Binası'nda bir araya geldi.

TÜKETİMDE KADIN DAMGASI

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve programın mentorlarından Murat Ülker, yaptığı açılış konuşmasında yönetim kurullarında daha fazla kadın görmek istediğini ifade etti ve şunları söyledi: "Tüketicilerimizin en az yüzde 50'si kadın iken yönetim kurullarında temsil edilmemelerini düşünemiyorum. Kadınların empati düzeyleri, bütünsel yaklaşım kabiliyetleri ve sezgileri çok gelişmiş ve bu yetenekleriyle iş dünyasında çok etkili olabilirler. Biz Yıldız Holding bünyesinden dört kadın Genel Müdürümüzü bu programa dahil ettik.' Bravo ise deneyimlerini katılımcılara anlatarak sektör hakkında bilgi verdi 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum