Bayram’da Çocukları Sevindirmek…

23.09.2015 14:20
Bayram’da Çocukları Sevindirmek…
Kurban Bayramı’nda “Bu bayram Suriyeli bir yetimi de siz giydirin” çağrısıyla Özgür Çocuk Evi ve Kulubü tarafından başlatılan kampanyayla ilgili seyri Kulüp Sorumlusu Zehra Türkmen yazdı.

Zehra Türkmen'in yazısı:

Bayram en çok çocuklar için vardır.  Çünkü en çok çocuklar sever bayramı. Ve bayram da en çok çocukları… Bir çocuk için bayramın çok derin anlamları vardır. Mesela harçlık demektir bayram. Hediyelerle donanmak, cepleri şekerlerle doldurmak demektir.  Tatlı bir telaş ve heyecandır bayram. Ve tabii ki yeni alınan elbisesiyle, ayakkabısıyla BAYRAMLIK demektir bayram. 

Ancak bugün yeryüzünün farklı coğrafyalarda yaşayan milyonlarca çocuk için bayram kan ve gözyaşından öteye geçememektedir. Burukluğun diğer bir adıdır bayram… Hüznün, yetim ve öksüzlüğün…  Bizler de bu bayram Suriye’de 5 yıldır yaşanan savaşın ve katliamın yetim çocuklarına bayram olmak istedik.  Alacağımız küçük bir bayramlıkla onların bayram sevinci olalım dedik.  Savaşın soğuttuğu yüreklerini bayramla ısıtalım dedik. Özgür Çocuk Kulübü ve Özgür Çocuk Oyun Evi olarak Suriyeli Yetim kardeşlerimiz için “Bu bayram bir yetimin velisi de siz olun. Unutmayın her çocuk bayramlık sever” sloganıyla bir kampanya başlattık. Bayramlık bedeli 80 TL olan kampanyamız sonucunda 261 Suriyeli yetim çocuğumuza bayramlık aldık.   Çocuklarımızın 150 tanesi Hatay’da İHH’nın yetimhanelerinde kalan yetim çocuklar. 111 çocuğumuz ise İstanbul’da yaşıyor.  

Yazının Devamı >>>

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim