1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bayram Namazında Yine Sultanahmet’teyiz
Bayram Namazında Yine Sultanahmet’teyiz

Bayram Namazında Yine Sultanahmet’teyiz

Kurban Bayramı Namazı yine Sultanahmet Camii'nde kılınacak.

A+A-

Namaz Gönüllüleri Platformu ve Mihrap Gönüllüleri Platformu’nun organizesi ile İstanbul Sultanahmet Camii’nde 100 bini aşkın cemaatle kılınan Ramazan Bayramı namazındaki coşku ve heyecan, önümüzdeki Kurban Bayramı namazında da yine Sultanahmet Camii’nde yaşanacak. Kurban Bayramı bu yıl bütün İslam ülkeleri ile birlikte Türkiye’de de aynı gün, 15 Ekim’de başlayacak.

15 Ekim Salı sabahı eda edilecek olan Kurban Bayramı namazının, İstanbul’da yine Sultanahmet’te ve ayrıca Anadolu yakasında Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde müftülüklerin zengin programları eşliğinde gerçekleşeceğini açıklayan Namaz Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız, Sultanahmet’teki Bayram Hutbesini, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı sayın Hasan Kamil Yılmaz’ın okumasının beklendiğini söyledi.

Müftülüklere Genelge Gönderildi

Sultanahmet’te 100 bini aşkın kalabalıkla kılınan Bayram namazının ülke çapında bir heyecan dalgası estirmesi üzerine halktan gelen talepleri dikkate alan Diyanet Teşkilatı, Sultanahmet Camii ve meydanında uygulanan “Musalla modeli”ni her il ve ilçemizde uygulamaya karar verdi ve Başkan Mehmet Görmez’in imzasıyla bütün müftülüklere bir genelge göndererek, “Bayram namazlarının her şehrin en büyük camiinde kadın-erkek, genç yaşlı herkesin katılacağı kalabalıklar halinde kılınması” talimatını verdi. İl ve ilçe müftülükleri geniş katılımlı ve coşkulu Bayram namazları için hazırlıklarını tamamlarken, ilgili vakıf, dernek ve sendika vb. STK’ların da Bayram namazına destekleri bekleniyor.

HABERE YORUM KAT