1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bayık: Yeni Bir Görüşme Süreci Başlamaz
Bayık: Yeni Bir Görüşme Süreci Başlamaz

Bayık: Yeni Bir Görüşme Süreci Başlamaz

Hükümetin "Görüşmeler devam edebilir!" açıklamasına PKK'dan olumsuz cevap geldi.

06 Ekim 2011 Perşembe 10:50A+A-

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Cemil Bayık, Öcalan’ın ortaya koyduğu talepler ve çift taraflı ateşkes olmadan yeni bir görüşme sürecinin başlamayacağını belirterek, "Tutukla, irade kır, ondan sonra da görüşeceğim de! Böyle bir görüşme anlayışı, böyle bir müzakere anlayışı, siyasal güçlerle ilişki anlayışı olmaz" dedi.

ANF’nin sorularını yanıtlayan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Cemil Bayık, Öcalan’a tecrit ve BDP’ye yönelik siyasi operasyonlara ilişkin geniş değerlendirmelerde bulundu. “Bundan sonra AKP hükümetinin yaklaşımları Kürt Özgürlük Hareketi tarafından daha dikkatli ele alınacaktır” diyen Bayık, artık çift taraflı ateşkes olmadan yeni bir görüşme sürecinin başlamasının sözkonusu olamayacağını söyledi.

Son tutuklamaları değerlendiren Bayık, “Bu tutuklamalardan sonra seçimlerin de demokratik siyaset yapmak için parti kurmanın ve örgütlemenin de bir anlamı kalmamıştır” vurgusunda bulunurken, BDP’nin tutuklamalar karşısındaki tepkisini de yetersiz bularak eleştirdi. Bayık, “Bu kadar tutuklamanın olduğu yerde faşizm vardır” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum