1. HABERLER

  2. HABER

  3. Batum'a Tepki: Başörtüsü Allah'ın Emridir!
Batuma Tepki: Başörtüsü Allahın Emridir!

Batum'a Tepki: Başörtüsü Allah'ın Emridir!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un “Başörtüsü moda olarak takılırsa sorun olmaz” sözlerine en sert tepki Diyanet-Sen’den geldi: “Allah’ın emrinden elini çek!”

04 Nisan 2011 Pazartesi 12:28A+A-

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar sendika merkezinde yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un "Başörtüsü moda olarak takılırsa sorun olmaz" açıklamasını kınadı. "Müslüman kadının kimliği olan başörtüsü Allah'ın emri Kur'an'ın hükmüdür" diyen Bayraktutar, "Süheyl Batum moda açılımı yapmak istiyorsa kendi başını örtsün. Çeksin elini Müslüman kadının örtüsünden" dedi.

Mehmet Bayraktutar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, anayasa değişikliği referandumundan önce sık sık 'başörtü sorununu biz çözeriz' dediğini hatırlatarak, "Kılıçdaroğlu önce CHP içindeki başörtü düşmanlarını çözsün" dedi.

İnanç ile modanın çok ayrı şeyler olduğunu vurgulayan Bayraktutar, "Süheyl Batum moda açılımı yapmak istiyorsa kendi başını örtsün. Çeksin elini Müslüman kadının örtüsünden. Müslüman kadının kimliği olan başörtüsü Allah'ın emri Kur'an'ın hükmüdür. Kur'an'da emirler kesin bir dille ifade edilmişken, Süheyl Batum'un konuşması sadece örtüye ve dine karşı düşmanlığındandır. Bu tutum aynı zamanda insan haklarına ve inanç özgürlüğüne de aykırı bir yaklaşımdır. Batum'u şiddetle kınıyor, istifaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

CHP'nin başörtü konusunda hazırladığı iddia edilen rapora da değinen Bayraktutar, "Böyle bir sorunun varlığını bile kabul etmezken referandum da atıp tutuyorlardı. Ne oldu başörtü raporu? Hani referandumdan hemen sonra açıklanacaktı? CHP'nin derdi var olan sorunu çözmek değil sulandırmaktır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT