1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Batsın Sizin Şu Konjonktürünüz'
'Batsın Sizin Şu Konjonktürünüz'

'Batsın Sizin Şu Konjonktürünüz'

Başbakan Erdoğan Tokat'taki seçim mitinginde, Türkiye'nin Filistin meselesinde tarafsız olması gerektiğini söyleyen rakibi Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştirdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dış politikaya geniş yer ayırdığı konuşmasında şunları söyledi:

Komşularına karşı, bölgesine karşı, dünyadaki gelişmelere karşı sessiz, duyarsız bir Türkiye vardı. İşte şimdi çıkmış adayların bir tanesi ne diyor? Aman yarabbi. "Filistin meselesinde Türkiye'nin tarafsız kalması gerekir" diyor. Şu hale bak yahu, şu hale bak. CHP'nin, MHP'nin adayı bunu söylüyor. Kardeşlerim, İsrail bombaları yağdırıyor, savunmasız insanlar ölüyor, hâlâ Filistin meselesinde tarafsız olacaksın diyor yahu. Bu ne anlayıştır. Kardeşlerim, işte görev yaptığı yerdeki mantığı da buydu. Anlayışı da buydu. 

Bize dengelerden bahsediyorlar. Konjonktür diyorlar, strateji diyorlar. Gazze'den her gün çocuk ölümlerinin sesi geliyor. Batsın sizin şu konjonktürünüz. Irak'ta kardeş kardeşi katlediyorsa batsın sizin bu stratejiniz. Biz vicdanı olan bir milletiz. Her zaman vicdanımızla hareket ettik. Her zaman vicdanımızla hareket edeceğiz.  

Başbakan Erdoğan CHP, MHP ve ortak adayları Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü:

Şu anda ana muhalefetin başına bakıyorsun, yavru muhalefete bakıyorsun, başbakana hergün küfrediyorlar, hergün hakaret ediyorlar. Dertleri ne? Söyleyeyim; adaylarına dediler ki, 'sen kibar ol, diğer yanını bize bırak', adaylarına onu söylediler. 'Biz başbakanı şöyle bir köpürtelim, onu gerelim.' Evet, Pensilvanya'dan da öyle bir nasihat aldılar.

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT