1. HABERLER

  2. HABER

  3. Batman'da Kutlu Doğum Etkinliği
Batmanda Kutlu Doğum Etkinliği

Batman'da Kutlu Doğum Etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman'da düzenlenen kutlu doğum etkinliğine binlerce müslüman katıldı.

A+A-

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun, Hz. Muhammed'in doğumunun 1441. Yıldönümü münasebetiyle Batman Mevlid Alanında düzenlediği "Kutlu Doğum" programı, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Alana "Seni Seviyoruz Yâ Resulullah" büyük afişlerinin asıldığı "Hebibe Xweda Âlemlere Rahmet Hz Muhammed (s.a.v)" isimli kutlu doğum programı, Kuran Nesli Platformu'nun düzenlediği Türkiye geneli "Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma" yarışması 2. si Orhan Kalkan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda Kürtçe bir konuşma yapan Molla Osman Teyfur, "İnsanlığın her zaman Resulün öndeliğine ihtiyacı vardır. Bu rehberiyet olmadan insanlığın istikbale selamete yürümesi mümkün değildir. Ferdi ailevi ve toplumsal kurtuluş Allah Resulünün önderliği ile mümkündür" dedi.

Kurtuluşun geçmişte böyle olduğunu, bu hakikatin istikbalde de gerçekleşeceğini belirten Teyfur, "En cahil ve geri kalmış bir toplumdan mükemmel bir toplum inşa etti. Zulmün her yeri kapladığı bir zamanda insanlığı adalet, hak ve hukukun en yüce noktasına ulaştırdı. Mazluma, Mustazafa mağdura kol kanat gerdi. Yetimlerin, yalın ayaklıların hamisi oldu. Ve insanlık onunla kurtuluş buldu" diye konuştu.

Molla Osman Teyfur, bugün karanlıklar ve zulümler içinde olan insanlığın ve mazlum halkımızın İslami ve insani haklarına kavuşmasının efendimizin rehberliği ile mümkün olduğunu ve bu yolda yalnız olmadığımızı vurguladı.

Mustazaf Halkları Peygamberin Sancağı Altında Toplanmaya Çağırıyoruz İslam Ümmetinin insanlar içinden seçilmiş bir ümmet olduğunu ve Peygamber Efendimizin ümmeti olmakla izzet ve şerefe kavuştuğumuzu dile getiren Teyfur Hoca, "Onu anmak için burada toplandık. Batman öteden beri Peygamber sevdası, Şeriat sevenlerin diyarıdır" dedi.

Peygamberin (sav) önce insanların ruhlarını azad ettiğini ve onlara 'Siz ancak Allah'a kul olun, insanlara kul köle olmayın diyerek', köleliği ve zulmü kaldırdı" şeklinde konuştu.

Halka seslenen Teyfur Hoca, "Önderlerimiz olan Şeyh Said, Bediüzzaman, Şeyh Halidi Bağdadi ve Selahattin Eyyubi gibi İslam sancağını taşıyıp Peygamberimizin yolundan gidersek gerçek özgürlüğe kavuşuruz. Bütün ezilmişleri ve Mustazaf halkları Peygamberin sancağı altında toplanmaya çağırıyoruz. Sosyalizm, faşizm ve diğer ideolojiler zilletten başka bir şey getirmez" ifadelerini kullandı.

Göktaş Hoca: 'Peygamber Rahmettir'Batman'da "Kutlu Doğum" programında konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, Batman'dan ve Diyarbakır'dan başlattıkları Peygamber sevdasının birinci dalgasının her tarafı kuşattığını ve ikinci dalgayı başlattıklarını belirterek, ikinci dalganın Peygamberin rahmet oluşunu her tarafa ulaştırmak olduğunu söyledi.

Yüz binlerce Peygamber aşığının katıldığı kutlu doğum programında Türkçe konuşmayı Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş yaptı.

Göktaş, peygamberin alemlere rahmet oluşunun hayata yansıması lazım geldiğini ve bunu yansıtacak olanların da Müslümanlar olduğu temalı konuşma yaptı.

Göktaş, "Allah'ın melekleri kanatlarıyla dünya semalarına kadar sizleri kuşatıyor" diyerek başladığı konuşmasında, "Allah'ın kendisini zikreden toplulukları rahmetiyle kuşatıyor. Milyonlarca melek Batman'dan Peygamberimize selamlarımızı götürmekle meşgul" şeklinde konuştu.

Bu Atmosferi İslam Davası Uğruna Şehid Olanlara Ulaştır Ya Rabbi! Müslüman halkı içinde yıllarca bastırılmış imanı açığa çıkarmak için buraya toplandıklarını belirten Göktaş, "Allah'ın bu durumda olan toplulukları felaha erdiriyor" dedi.

Peygamber sevdasının Batman'dan Diyarbakır'dan başlayarak batıya ulaştığını ve bunu başlatan Şeyh Said ve Bediüzzaman'ın yaptıkları hizmetler olduğunu vurgulayan Gölktaş, "Bu atmosferi İslam davası uğruna şehid olanlara ulaştırılmasını Allah'tan temenni ettim" ifadelerini kullandı.

Peygamber sevdasının birinci dalgasının Batman'dan, Diyarbakır'dan başlattıklarını, bunun her tarafı kuşattığını ve ikinci dalgayı başlattıklarını belirten Göktaş, "İkinci dalgada Peygamberin rahmet oluşunu her tarafa ulaştırmaktır. O gerçekten Alemlere rahmet idi. Bu rahmeti siz taşıyacaksınız" çağrısında bulundu. 

batman_kutlu_dogum_2012_01.jpg

batman_kutlu_dogum_2012_02.jpg

batman_kutlu_dogum_2012_04.jpg

batman_kutlu_dogum_2012_06.jpg

batman_kutlu_dogum_2012_07.jpg

batman_kutlu_dogum_2012_09.jpg

HABERE YORUM KAT

5 Yorum