1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Batı Yaka’da Esirlere Destek Gösterisi
Batı Yaka’da Esirlere Destek Gösterisi

Batı Yaka’da Esirlere Destek Gösterisi

Hamas’ın parlamento grubu Islah ve Değişim’e mensup vekillerin öncülüğünde bugün Batı Yaka’nın Ramallah ve El-Bire şehirlerinde gösteri yapıldı.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın parlamento grubu Islah ve Değişim’e mensup vekillerin öncülüğünde bugün Batı Yaka’nın Ramallah ve El-Bire şehirlerinde gösteri yapıldı.

Gösteriye katılan mahşeri kalabalığın Filistin bayraklarının yanında Hamas bayraklarıyla tek kişilik hücrelerde bulunan 18 kahraman esirin posterini taşıdıkları görüldü.

Ramallah Yasir Arafat meydanında yapılan gösteriye Değişim ve Islah grubu tam kadro katılırken, esir yakınları, son esir takasıyla özgürlüğe kavuşan esirlerin piri Nail El-Bergusi ve amcasının oğlu Fahri El-Bergusi ile binlerce Filistinli vatandaşın da katıldığı ifade edildi.

Gösteride konuşan Dr. İbrahim Ebu Salim, başta Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk olmak üzere açlık grevini sürdüren bütün esirleri selamladıklarını, Filistinli bütün gruplardan esirlerin yanında yer almalarını ve davalarını sahiplenmelerini istedi.

Gösteriye destek veren Halk Direniş Cephesi'ne mensup milletvekili Halid Cerar da yaptığı konuşmada, esirlerin adil talepleri kabul edilinceye kadar direnişin süreceğini söyledi.

Etkinlikte konuşan Şeyh Hıdır Adnan ise, esirlerden talepleri için güçlerini birleştirmelerini isterken, Filistin halkından da esirlere yakışır destekte bulunmasını talep etti.

2002 yılından beri tek kişilik hücrede bulunan Filistinli esir Mahmud İsa’nın ablası ise, İslam ümmetinden ruhsuz cesetlere dönüşmeden esirlere gereken yardımı yapmasını istedi.

Filistin Enformasyon Merkezi 

HABERE YORUM KAT