1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Batı Şeria'daki Protestolarda İki Filistinli Şehit Oldu
Batı Şeria'daki Protestolarda İki Filistinli Şehit Oldu

Batı Şeria'daki Protestolarda İki Filistinli Şehit Oldu

Filistin'in Tul Kerem kentinin Deyru'l-Gusun beldesinde bir Filistinli gencin kalbinden vurularak şehit olmasından sonra Siyonist İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto gösterilerinde Batı Şeria'da da bir Filistinli şehit oldu.

A+A-

Siyonist İsrail askerlerinin Batı Şeria'da, Gazze'ye yönelik saldırılara tepki gösteren Filistinlilere müdahalesi sonucu bir Filistinli şehit oldu, çok sayıda Filistinli yaralandı.

Ramallah Sağlık Kompleksi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Ramallah'ın batısında yer alan Safa beldesinde 19 yaşındaki Ali Nafiz, Siyonist İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu göğsüne isabet eden kurşunla hayatını kaybetti.

Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde Siyonist İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki gösteren Filistinliler dayanışma gösterisi düzenlemek amacıyla sokaklara döküldü. Siyonist İsrail askerleri, protestolara gerçek, plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etti. Siyonist İsrail ordusunun evlerin çatılarına yerleştirdiği keskin nişancılarla da Gazze'ye dayanışma gösterilerine müdahale ettiği kaydedildi.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Beytüllahim'de meydana gelen olaylarda, bir kişi ağır olmak üzere 20 kişi yaralandı. İsrail askerlerinin olaylarda susturuculu silahlar kullandığı belirtildi. Nablus'ta da İsrail ordusuna ait barikat çevresinde meydana gelen olaylarda 7, El-Halil kentinde 70, Ramallah'ta da Ofer hapishanesi yakınında meydana gelen olaylarda 10 Filistinli yaralandı.

İsrail askerlerinin Tul Kerem kentinin batı girişindeki Gazze'ye destek gösterilerine müdahalesi sonucu Deyru'l-Gusun beldesinden Filistinli Temmur Salim (22), kalbinden vurularak şehit oldu.

Hamas, dün Gazze'yle dayanışma kapsamında Batı Şeria'da "öfke cuması" adı altında gösteri düzenlenmesi çağrısı yapmıştı.

HABERE YORUM KAT