1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Batı Şeria’da Siyonistlerden Filistinlilere Irkçı Saldırı!
Batı Şeria’da Siyonistlerden Filistinlilere Irkçı Saldırı!

Batı Şeria’da Siyonistlerden Filistinlilere Irkçı Saldırı!

İşgal altındaki Batı Şeria’da Siyonist yerleşimcilerin Filistinlilere ait bazı ev ve araçlara zarar vererek üzerine ırkçı sloganlar yazdığı belirtildi.

13 Şubat 2018 Salı 12:24A+A-

Batı Şeria’daki Yerleşim Birimi Dosyası Sorumlusu Gassan Daglas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir grup Siyonist yerleşimcinin Nablus’un Ceyb beldesinde Filistinlilere ait bazı araçların tekerleklerini patlatarak üzerine “Araplara ve Müslümanlara ölüm” gibi ırkçı sloganlar yazdığını söyledi.

Daglas, yazılan ırkçı sloganların altında “Tedfiu Semen” (Bedel Ödetme) isimli radikal Yahudi örgütün imzasının bulunduğunu aktardı.

Daglas, ayrıca, Nablus’un güney kesimindeki Avreta beldesine baskın düzenleyen bir grup Siyonist yerleşimcinin de bazı tarihi makamlarda dini ritüeller gerçekleştirdikten sonra Filistinlilerin evlerinin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdığını ifade etti.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen “Tedfiu Semen” adlı radikal örgüt, İsrail işgali altındaki Filistinlilere ait köy ve şehirlerde de benzer saldırılar gerçekleştiriyor.

HABERE YORUM KAT