1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Batı, Mısır'daki İdam Kararlarına Seyirci Kalıyor”
“Batı, Mısır'daki İdam Kararlarına Seyirci Kalıyor”

“Batı, Mısır'daki İdam Kararlarına Seyirci Kalıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mısır'da halkın oyuyla seçilen Mursi ile ilgili idam kararı vermişler. Batı, darbeci Sisi'ye tavrını ortaya koymuyor. Mısır'da idam kararlarına seyirci kalıyor" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, Mısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında verilen idam kararını değerlendirdi.

Mursi'nin, Mısır halkının yüzde 52 oyuyla cumhurbaşkanı seçildiğini hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Mısır'da halkın yüzde 52 oyuyla cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı vermişler.Mısır eski Mısır'a dönüyor, eski Mısır'a. Batı, maalesef hala darbeci olan Sisi'ye karşı tavrını ortaya koymuyor. Kendisi idamları kaldırırken, Mısır'da bu idam kararlarının devamına seyirci kalıyor. Buna karşı bir uygulama yapmıyor. Bakıyorsunuz ki, kendileri hep beraber onlarla beraber gayet güzel bir araya gelip, yine müşterek dayanışma içerisinde pozlarını veriyorlar. Bütün bu gidişe inanın şekil verecek olan bu millet. Türkiye. Türk Milleti. Burası verecek. Onun için sizin duruşunuz çok önemli. Onun için 7 Haziran çok önemli."

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum