Başörtüsüne Özgürlük Talebi Sosyal Medyada Yankı Buldu

07.09.2014 19:32
Başörtüsüne Özgürlük Talebi Sosyal Medyada Yankı Buldu
Özgür-Der yaptığı basın açıklaması ve eylemlerle gündeme getirdiği tüm eğitim kurumlarında başörtüsüne sınırsız özgürlük talebi sosyal medyada da konu büyük yankı uyandırdı.

HAKSÖZ HABER

2013-2014 Eğitim dönemi önce yapılan düzenleme ile İHL okullarında başörtüsü özgürlüğü güvence altına alınırken İHL dışındaki okullarla ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamıştı. Başörtüsü ile okumak isteyen kız öğrencilerin twit0.jpgİHL dışında okuyacak bir adres bulamamasına yönelik tepkiler ise devam ediyor. Özgür-Der  yaptığı basın açıklaması ve eylemlerle konuyu gündeme getirirken sosyal medyada da konu büyük yankı uyandırdı. LisedeTesettür SerbestBırakılsın talebi kısa sürede Twitter da TT olurken bu başlığın altında özellikle öğrencilerin özgürlük talebi ve yaşadıkları sıkıntıları dikkat çekti.

Okulların açılmasına bir hafta kalmışken gözler MEB’de. Basit bir düzenleme  ile bu sorunun kökten çözüleceği ifade ediliyor.  İHL dışındaki okullarda okuyan ve başörtüsü ile okula gitmek isteyen öğrenci ve veliler yasağın “Eski Türkiye”de kalması umudu ile bekleyişlerini sürdürüyor.

twit1.jpgtwit2.jpgtwit3.jpgtwit4.jpgtwit5.jpg

twit6.jpgtwit7.jpgtwit8.jpg

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim