1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başörtüsüne Özgürlük Talebi Sosyal Medyada Yankı Buldu
Başörtüsüne Özgürlük Talebi Sosyal Medyada Yankı Buldu

Başörtüsüne Özgürlük Talebi Sosyal Medyada Yankı Buldu

Özgür-Der yaptığı basın açıklaması ve eylemlerle gündeme getirdiği tüm eğitim kurumlarında başörtüsüne sınırsız özgürlük talebi sosyal medyada da konu büyük yankı uyandırdı.

A+A-

HAKSÖZ HABER

2013-2014 Eğitim dönemi önce yapılan düzenleme ile İHL okullarında başörtüsü özgürlüğü güvence altına alınırken İHL dışındaki okullarla ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamıştı. Başörtüsü ile okumak isteyen kız öğrencilerin twit0.jpgİHL dışında okuyacak bir adres bulamamasına yönelik tepkiler ise devam ediyor. Özgür-Der  yaptığı basın açıklaması ve eylemlerle konuyu gündeme getirirken sosyal medyada da konu büyük yankı uyandırdı. LisedeTesettür SerbestBırakılsın talebi kısa sürede Twitter da TT olurken bu başlığın altında özellikle öğrencilerin özgürlük talebi ve yaşadıkları sıkıntıları dikkat çekti.

Okulların açılmasına bir hafta kalmışken gözler MEB’de. Basit bir düzenleme  ile bu sorunun kökten çözüleceği ifade ediliyor.  İHL dışındaki okullarda okuyan ve başörtüsü ile okula gitmek isteyen öğrenci ve veliler yasağın “Eski Türkiye”de kalması umudu ile bekleyişlerini sürdürüyor.

twit1.jpgtwit2.jpgtwit3.jpgtwit4.jpgtwit5.jpg

twit6.jpgtwit7.jpgtwit8.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum