Başörtüsünde İlk Adımı AK Parti Atıyor

18.10.2010 18:02
Başörtüsünde İlk Adımı AK Parti Atıyor
AK Parti Başbakan Erdoğan'ın talimatı üzerine başörtüsünde ilk adımı atıyor. Çelik, AK Parti MYK Toplantısı'nın ardından parti genel merkezinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Hüseyin Çelik, toplantıda parti işleyişiyle ilgili değerlendirmelerin ele alındığını belirterek, iç ve dış siyasi ve sosyal konularla alakalı olarak çeşitli konuların da görüldüğünü dile getirdi.

TBMM'nin bu haftaki ve bundan sonraki gündemiyle ilgili grup başkanvekillerinden bilgi alındığına işaret eden Çelik, ''Dolmabahçe Buluşmaları'' çerçevesinde kasım ayı içinde 154 üniversitenin rektörlerinin davet edileceğini bildirdi. Toplantıların iki gün süreceğini kaydeden Çelik, ''YÖK Başkan ve üyeleriyle birlikte kendilerini davet edeceğiz. Burada bütün meseleler ele alınacak. Üniversitelerin suskunluğundan bazı insanlar şikayet ediyorlar. Böylelikle birinci ağızdan olup bitenleri öğrenmiş olacağız. İlgili bakan ve bürokratlar olacak. Bunu da detaylı bir şekilde masaya yatırma fırsatı olacak'' dedi.

Önceki gün Kızılcahamam kampında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, muhalefete seslendiğini ve AK Parti grup başkanvekillerine başörtüsü konusunda talimat verdiğini anımsatan Çelik, şöyle konuştu:

''Sayın Başbakanımız, CHP ve muhalefete seslenmişti. Üniversitelerdeki kılık kıyafet sıkıntısının bir an önce bitmesi gerekiyor. Türkiye'nin gündeminde çıkması gerekiyor. Bizim gurup başkanvekillerimize sayın Başbakan'ın bir talimatı olmuştu.

Bu hafta grup başkanvekillerimiz TBMM'de gurubu bulunan 3 siyasi parti ile temasa geçecekler ve onlarla neler yapılabileceği hususunda görüşmeler yapacaklar. Burada da bir taslak dayatması söz konusu olmayacak. Bizim kendi mutfağımızda ürettiğimiz bir çözümü götürüp siyasi partilere bunu sunma şeklinde bir temas olmayacak. Neler yapılabileceğiyle ilgili olarak siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yapılacak. Ümit ediyorum ki herkes bu meseleye yapıcı bir tavırla yaklaşır ve bu meseleyi de TBMM zemininde çözmüş oluruz bu da Türkiye'nin gündeminden kalkmış olur ve böylelikle yıllardan beri kanayan bir yara da tedavi edilmiş olur.''

AKTİFHABER

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim