Başörtüsü Yasağına Çelenkli Protesto

28.05.2011 00:47
Başörtüsü Yasağına Çelenkli Protesto
9 Eylül Üniversitesinde bir grup başörtülü kız öğrenci, son dönemde başörtüleriyle derslere giremediklerini, savunmalarının alındığını ve mezuniyet törenine başörtülü olarak katılamayacakları yönünde ikaz edildiklerini belirterek, fakülte girişine siyah ç

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Eğitim Fakültesi'nden bir grup başörtülü kız öğrenci, son dönemde başörtüleriyle derslere giremediklerini, savunmalarının alındığını ve mezuniyet törenine başörtülü olarak katılamayacakları yönünde ikaz edildiklerini belirterek, fakülte girişine siyah çelenk koydu.

Fakülte önünde toplanan grup adına konuşan Sınıf Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Şeyma Dağ, birçok üniversitede tamamen son bulan başörtüsü yasağının, DEÜ'de inatla sürdürülmeye çalışıldığını söyledi. Üniversite yönetiminin artık seslerini duymasını istediklerini vurgulayan Dağ, asıl işi eğitim ve bilim olması gereken bazı öğretim elemanlarının, hâlâ başörtülü öğrencilerle uğraştığını kaydetti. Derslere başörtülü girdikleri gerekçesiyle haklarında tutanak tutulduğunu, soruşturma açıldığını ve savunma yazmalarının istendiğini aktaran Şeyma Dağ, " Bu vicdansızlar yüzünden birçok arkadaşımız mezuniyet törenlerine alınmıyor. Biz öğrenciler olarak bu zulmün artık DEÜ'de de bitmesini istiyoruz. Bu tavırları sergileyen kişiler vazgeçmelidir. Yetkilileri, vicdanlarının sesine kulak vermeye davet ediyoruz" dedi. DEÜ yönetimini alkışlarla protesto eden öğrenciler, daha sonra fakülte girişine, üzerinde "Yasakçı Zihniyet" yazan siyah bir çelenk koyduktan sonra sessizce dağıldı. (Yeni Akit)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim