1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başörtüsü Düşmanı Kenan Evren'e Müteşekkirmiş
Başörtüsü Düşmanı Kenan Evren'e Müteşekkirmiş

Başörtüsü Düşmanı Kenan Evren'e Müteşekkirmiş

Başörtüsüne olan düşmanlığıyla ün salan Prof. Dr. Celal Şengör Kenan Evren'in cenaze törenine "Sana müteşekkiriz. Nur içinde yat komutanım" yazılı çelenk gönderdi.

A+A-

HAKSÖZ HABER

12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren için Prof. Dr. Celal Şengör cenaze törenine "Sana müteşekkiriz. Nur içinde yat komutanım" yazılı çelenk göndermiş. Şengör, darbecilerin postallarını öpmekle usta olan bu Batıcı-laik "aydın" aynı zamanda azılı bir başörtüsü düşmanı.

2008 yılında Ak Parti ve MHP'nin başörtüsünü üniversitelerde serbest bırakma girişimi karşısında Cemal Şengör İslam'a ve onun simgelerine olan düşmanlığını kusma fırsatını elde etmişti.

Başörtüsünü serbest bırakılmasının laikliğe aykırı olduğunu söyleyen Prof. Şengör, “Laiklik ilkesini korumak askerin görevidir. Genç subaylar da rahatsız, yaşlı subaylar da” diye konuşmuştu.

Prof. Şengör başörtüsü düşmanlığını sürdürerek şöyle konuşmuştu: "Türban gamalı haç gibi bir siyasal simgedir. Toplumsal bir hesaplaşma gibi görülüyor. 27 Mayıs’ı üniversiteler yaptı. Yasal olarak izin verilse bile türban kabul edilemez. Üniversitelerin huzuru bozuluyor. Türbanı taktın mı şeriat istiyorum demektir."

Kenan Evren'in arkasından yas tutan Celal Şengör için söyleyeceğimiz tek şey, inkar etsen de, inanmasan da gideceğin yer Kenan Evren'in gittiği yerdir ve İslam'a ve müslümanlara düşmanlıkta aynı Evren gibi Rabbimiz tarafından hesaba çekileceksin.

sengorcelenk1.jpg

HABERE YORUM KAT