1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başörtülüye Saldırı Görüntüleri Hükümette
Başörtülüye Saldırı Görüntüleri Hükümette

Başörtülüye Saldırı Görüntüleri Hükümette

Kabataş'ta yanında bebeği bulunan başörtülü bir kadına yapılan vahşi saldırının görüntüleri hükümetin elindeymiş.

A+A-

İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'nda başlayan eylemlerden sonra yaşanan trajik olaylardan biri de yanında bebeği bulunan başörtülü bir kadının saldırıya uğramasıydı. Uzun süre infial yaratmaması için uzun süre kamuoyundan gizlenen olay sırasında sırf başörtülü olduğu için bebekli bir kadına, eylemciler tarafından, insanlık dışı muamelede bulunulmuştu. Kadının başına gelen olaya inanmak istemeyenler, olayın görüntüsünün olup olmadığını soruyordu. Ak Parti, o görüntülerin şu an ellerinde olduğunu açıkladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, başörtülü kadına yapılan saldırı ve camilerde ayakkabılarla girilip, içki içildiğine dair görüntülerin ellerinde olduğunu dile getirdi.

A Haber'de Nihan Günay'ın sunduğu Hafta Sonu Ana Haber'e katılan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, gezi olaylarını değerlendirdi.

Kabataş'ta başörtülü kadına yapılan saldırı ve camilerde ayakkabılarla girilip, içki içildiğine dair görüntülerin ellerinde olduğunu dile getiren Metiner "Bunları bu aşamada toplumla paylaşmak, çok farklı istemediğimiz gelişmelere kapı aralayabilir. Biz ülkeyi yönetmekle sorumlu bir iktidarız. Sağduyu anlayışımızla hareket ediyoruz. Onun için sabırla, soğukkanlılıkla bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Ama şunu herkes bilsin ki; ne o gençlerimizin masum duyguları üzerinden iktidar devşirmeye çalışan siyasal çapulcular amaçlarına ulaşacaklardır, ne de sokakları terörize ederek bize gözdağı vermek isteyenler. Kimsenin yaşam tarzına karışmayız, sonuna kadar herkes için özgürlük isteriz ama hiç kimsenin de yaşam tarzlarımıza müdahale etmesine izin vermeyiz. Kimseyi kokutmayız ama kimsenin de bizi korkutmasına izin vermeyiz.  Sabrımızı daha fazla zorlamsınlar, Bizi sabırla sınamasınlar. Biz demokrasinin gereği olarak, demokrasiye olan inancımızın gereği olarak sandığı işaret ediyoruz. İstemiyorsanız sandığa gide iktidarı değiştirirsiniz. Yoksa demokrasi eşittir sandık demiyoruz." Şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum