“Başörtülü Öğretim Görevlisi Olabilir”

07.12.2010 10:49
“Başörtülü Öğretim Görevlisi Olabilir”
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, üniversitelerde başörtüsüyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Özcan başörtülü öğretim üyesi için “Sorun teşkil etmez!” dedi.

Üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılması için etkin rol oynayan YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'dan yeni bir açıklama geldi. Özcan, başörtülü öğretim üyesinin sorun teşkil etmeyeceğini belirtti.

Takvim gazetesinin haberine göre, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Özcan dün konuğu olduğu bir medya grubunda yaptığı konuşmada önemli yeniliklerden söz etti.

"Kopya"nın mutlaka bitirilmesi gereken ciddi bir sorun olduğunu söyleyen Prof. Özcan, KPSS için 20 bin dolar, TUS için 70 bin dolarlık rakamlardan söz edildiğine dikkat çekti. Kopya işleminin büyük bir organizasyon olduğunu vurgulayan YÖK Başkanı, soruların ya depodan çalındığını ya da kapılar kapatılıp sınavlar başladıktan sonra öğretmenler yardımıyla kopya çekildiğini söyledi.

Kopyayı bitirmek için ÖSYM büyük bir hazırlık içerisinde. Prof. Yusuf Özcan'ın verdiği bilgilere göre, soruların basımı dijital matbaada yapılacak. Sınav kâğıtları kişiye özel çipli, hologramlı olacak. Herhangi bir kağıdın sınavdan önce çalınması ve açılması durumunda çip sinyal verecek.

BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRETİM ÜYESİ OLABİLİR!

YÖK Başkanı, genelge yayınlayarak sorunu fiilen çözme konusunda kendilerini cesaretlendiren şeyin, siyasi partiler ve kamuoyundaki "mutabakat" havası olduğunu belirtti. "Biz Türkiye'de yaratılmış konsensüsün gücünden yararlandık. Sayın Kılıçdaroğlu'nun konuşmaları bizi cesaretlendirdi. MHP zaten destekliyordu" diyen Prof. Özcan, kalıcı çözüm için görevin siyasi iradede olduğunu söyledi.

Özcan "Türbanlı öğretim üyesi de sorun teşkil etmez. Üniversiteler özgür olmalı!" dedi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim