Başörtülü Öğrenciye Hakarete Ceza Geldi

14.06.2013 12:57
Başörtülü Öğrenciye Hakarete Ceza Geldi
Karne almaya giden başörtülü ilköğretim öğrencisine hakaret eden üç öğretmene para ve kınama cezası verildi.

2011-2012 eğitim öğretim yılında yaşanan olayda, iddialara göre, Manisa Murat Germen İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi olan Z. Şafak, karne almak için gittiği okulda öğretmenleri Ferhan D., Nilüfer S. ve Okul Müdür Yardımcısı Zafer Ş.'nin ağır hakaretlerle okuldan kovulduğunu açıklamıştı.

Karara itiraz bile etmediler

Star'da yer alan habere göre; Baba Mehmet Şafak, öğretmenler hakkında dava açtı. Manisa 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ve yaklaşık 1 yıl süren dava sonuçlandı. Mahkeme öğretmenler Nilüfer S., Ferhan D. ve Zafer Ş.'ye 860'ar lira para cezası verdi. Mahkemenin verdiği karara temyiz süreci boyunca 3 öğretmenin de itiraz etmemesi dikkat çekici bulundu. Baba Mehmet Şafak “Mahkeme kararı bizi bir nebze teselli etmiştir” dedi.

MEB ‘kınama' cezası verdi

Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, öğretmenler hakkında müfettişlerin inceleme yaptığını ve öğretmenlere kınama cezası verdiklerini söyledi. Altınsoy, “Ancak şikayetçi velimiz bu durumu adli mercilerden de takip ettiğini bunu da bir yıl süren dava sonucunda sanık öğretmenlerimiz ve diğer idareci arkadaşlarımızın kusurlu oldukları görüldü” dedi.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim