1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Baskınların Amacı Aksa'yı İkiye Bölmek"
Baskınların Amacı Aksayı İkiye Bölmek

"Baskınların Amacı Aksa'yı İkiye Bölmek"

Raid Salah, işgal yönetiminin Kudüs kentine ve özellikle de Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini artıracağı uyarısında bulundu.

A+A-

1948'de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, işgal yönetiminin Kudüs kentine ve özellikle de Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini artıracağı uyarısında bulundu.

Şeyh Raid Salah, Quds Press Haber Ajansı'na verdiği demeçte, işgal güçlerinin halihazırda Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını yoğunlaştırmasının ve Mescid-i Aksa'ya arka arkaya düzenlenen baskınların amacının El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii'ne yaptıkları gibi Mescid-i Aksa'yı da Müslümanlar ve Yahudiler arasında ikiye bölmek için zemin hazırlamak olduğunu söyledi.

Siyonist işgalcilerin hedeflerinin Mescid-i Aksa'yı ikiye bölmekle sınırlı olmadığını ve bunun sadece mevcut aşamadaki hedefleri olduğunu ifade eden Şeyh Raid Salah, son aşamada Mescid-i Aksa'nın yıkılarak yerine sözde mabedin inşa edilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Mescid-i Aksa'nın ikiye bölünmesi ve yıkılarak yerine Yahudi mabedinin inşa edilmesi gerektiğiyle ilgili açıklamaların yeni olmadığına dikkat çeken Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyenlerin işgal yönetiminde üst düzey yetkililer olduğunu ifade etti.

İslami Hareket lideri, Kudüs'ün ile Mescid-i Aksa'nın Arapların ve Müslüman olarak kalacağını ve işgalcilerin amaçlarına ulaşamayacaklarını söyledi.

FEM

HABERE YORUM KAT