"Baskınların Amacı Aksa'yı İkiye Bölmek"

14.03.2013 20:19
Baskınların Amacı Aksayı İkiye Bölmek
Raid Salah, işgal yönetiminin Kudüs kentine ve özellikle de Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini artıracağı uyarısında bulundu.

1948'de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, işgal yönetiminin Kudüs kentine ve özellikle de Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini artıracağı uyarısında bulundu.

Şeyh Raid Salah, Quds Press Haber Ajansı'na verdiği demeçte, işgal güçlerinin halihazırda Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını yoğunlaştırmasının ve Mescid-i Aksa'ya arka arkaya düzenlenen baskınların amacının El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii'ne yaptıkları gibi Mescid-i Aksa'yı da Müslümanlar ve Yahudiler arasında ikiye bölmek için zemin hazırlamak olduğunu söyledi.

Siyonist işgalcilerin hedeflerinin Mescid-i Aksa'yı ikiye bölmekle sınırlı olmadığını ve bunun sadece mevcut aşamadaki hedefleri olduğunu ifade eden Şeyh Raid Salah, son aşamada Mescid-i Aksa'nın yıkılarak yerine sözde mabedin inşa edilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Mescid-i Aksa'nın ikiye bölünmesi ve yıkılarak yerine Yahudi mabedinin inşa edilmesi gerektiğiyle ilgili açıklamaların yeni olmadığına dikkat çeken Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyenlerin işgal yönetiminde üst düzey yetkililer olduğunu ifade etti.

İslami Hareket lideri, Kudüs'ün ile Mescid-i Aksa'nın Arapların ve Müslüman olarak kalacağını ve işgalcilerin amaçlarına ulaşamayacaklarını söyledi.

FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim