1. HABERLER

  2. HABER

  3. Basın İlan Kurumuna Saldırı
Basın İlan Kurumuna Saldırı

Basın İlan Kurumuna Saldırı

Gazetesi denetlenmek istenen patron, Basın İlan Kurumu'na saldırdı.

A+A-

Basın İlan Kurumu denetmeni Devrim Ersin Özergin denetleme için gittiği Adapazarı Anadolu Gazetesinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi..Aynı saldırıda Basın İlan Kurumu Sakarya İl Müdürü Recep Polat, ve beraberindeki 1 kişi yaralandı.

Sakarya'da yerel Anadolu Gazetesi'nin sahibi ve aynı zamanda Adapazarı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adnan Uyumaz, gazeteyi denetlemeye gelen Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve iki çalışanını silahla vurdu.

Olayda Devrim Özergin hayatını kaybederken, şube müdürü Recep Bolat'ın durumunun ağır olduğu bildirildi Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ile birlikte kurum çalışanlarından Devrim Özergin, Ökkeş Burhan, Atılgan bugün Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan Anadolu Gazetesi'ni denetlemeye gitti.

Burada çıkan tartışmada gazete sahibi Adnan Uyumaz silahıyla Basın İlan Kurum çalışanlarına kurşun yağdırdı. Olayda, Devrim Özergin hayatını kaybederken, Şube Müdürü Recep Bolat ile birlikte kurum çalışanı Mustafa Süzer ağır yaralandı. Gazete patronu Adnan Uyumaz ise otomobiliyle olay yerinden kaçtı.

Polis Uyumaz'ı yakalamak için operasyon başlattı. 112 Acil Servis ekipleri ağır yaralı Recep Bolat'ı, TOYOTASA Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi'ne, Mustafa Süzer ve Devrim Özergin ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti.

Devrim Özergin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Recep Bolat'ın durumunun ise ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, olay yerinde yaptığı inceleme sonrasında, konunun çok yönlü olarak araştırıldığını vurguladı. Bu arada bir görgü tanığı olayda 8 el silah sıkıldığını ve Adnan Uyumaz'ın olaydan sonra aracına binerek kaçtığını söyledi.

RESMİ İLAN PARASI KESİLECEK DİYE...

Bu arada saldırı sonrasında polis olay yeri olan gazetede yaklaşık 30 boş kovan buldu. Saldırıyı gerçekleştiren gazete patronu Adnan Uyumaz’ın aylık 25 bin lira olan resmi ilanının kesilmesi nedeniyle tartıştığı öne sürülüyor. Resmi ilan kurulu Sakarya’da tirajı 500’ün altında olan gazetelere resmi ilan vermiyor. İddialara göre kendi gazetesini kendi dağıtan Uyumaz’ın bu dağıtım sırasında bazı iddialar gündeme gelmesi üzerine Basın ilan kurumunun gazetede denetleme yapmak istediği gelen bilgiler arasında. Şeker hastası olan Uyumaz’ın yakalanması için polis araştırmasını sürdürüyor. 

HABERE YORUM KAT