Başdanışman: İncirlik Hava Üssü ABD’ye Kapatılabilir

19.02.2016 11:42
Başdanışman: İncirlik Hava Üssü ABD’ye Kapatılabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Şeref Malkoç, İncirlik Üssü’nün, ABD’nin uçaklarına kapatılabileceğini açıkladı

HAKSÖZ-HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa­n’ın Başdanışmanı Şeref Malkoç, PYD-YPG’yi “terör örgütü” olarak görmediğini açıklayan ABD’yi eleştirdi. Malkoç, İncirlik Üssü’nün Amerikan uçaklarına kapatılmasının söz konusu olabileceğini söyledi.

İslam coğrafyasını ve Osmanlı’yı parçalamayı hedefleyen Birinci Dünya Savaşı’nın aslında hâlâ devam ettiğini, sıradaki aşamanın ise Kürtleri bölüp parçalamak olduğunu belirten Malkoç, “Ondan sonra belki Türkiye’yi de bölüp parçalamak isteyeceklerdir. Bunun içerisinde Rusya var, İran var, maalesef dost ve müttefik bildiğimiz ülkeler de var” dedi. Malkoç, PYD-YPG’yi “terör örgütü” olarak görmediğini açıklayan ABD’ye karşı alınabilecek önlemler kapsamında İncirlik Üssü’nün Amerikan uçaklarına kapatılmasının söz konusu olabileceğini söyledi.

Bugün’ün kaydettiğine göre Başdanışman sözlerini şöyle sürdürdü: “Bize dost olması gerekenler düşmanlık yapıyorsa onun tedbiri alınır. Sadece Amerika değil, Türkiye aleyhine faaliyet gösteren kimse gereken tedbir alınır. Bunu İncirlik ile sınırlı tutmamak gerekir. Türkiye’nin imkânları çok geniş. ABD Suriye’de Türkiye aleyhine Rusya ile birlikte hareket ediyor. Bunun izahı var mı?”

Açıklamanın ardından sosyal medyanın da gündemine giren İncirlik Üssü'nün kapatılması konusu hakkında change.org sitesinde bir kampanya da başlatıldı.

Kampanyaya ulaşmak için buraya tıklayın.

incirlik.jpg

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim