1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başbakanlık Müsteşarlığı'na Atama
Başbakanlık Müsteşarlığı'na Atama

Başbakanlık Müsteşarlığı'na Atama

Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı'na getirilmesiyle boşalan Başbakanlık Müsteşarlığına, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga atandı.

A+A-

Cumhurbaşkanlığından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı olan ve seçim döneminde adalet bakanı olarak da görev yapan Kasırga'nın Başbakanlık Müsteşarlığına atanmasına ilişkin kararı onayladı. 

Kasırga'nın özgeçmişi

Başbakanlık Müsteşarlığına atanan Fahri Kasırga, 1953'te Rize'nin Çayeli ilçesinde doğdu. İstanbul Kabataş Erkek Lisesini bitiren Kasırga, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977'de mezun olduktan sonra 1978'de Rize hakim adayı olarak mesleğe başladı. Erzurum-Olur Cumhuriyet Savcı Yardımcısı, Trabzon-Çaykara, Sakarya-Karasu Cumhuriyet Savcılığı ve Fatsa, Diyarbakır, Kocaeli ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunan Kasırga, 3 Ekim 2003'te Adalet Bakanlığı Müsteşarlığına getirildi. 

Kasırga, 22 Temmuz 2007'deki genel seçimler öncesi 8 Mayıs-29 Ağustos 2007 tarihleri arasında Adalet Bakanı olarak da görev yaptı.

HABERE YORUM KAT