1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Başbakan Yıldırım: Saldırıda Ölenlerin Sayısı 36’ya Çıktı
Başbakan Yıldırım: Saldırıda Ölenlerin Sayısı 36’ya Çıktı

Başbakan Yıldırım: Saldırıda Ölenlerin Sayısı 36’ya Çıktı

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

A+A-

Başbakan Yıldırım, Atatürk Havalimanı'nda saat 21.22 sıralarında meydana gelen patlama sonucu yapılan tespitlere göre 36 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Başbakan Yıldırım, Atatürk Havalimanı'ndaki canlı bomba saldırısına ilişkin, "Amacı, hedefi ne olursa olsun, hangi cenahtan gelirse gelsin ülkemiz bu alçakça saldırıların üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bütün vatandaşlarımızın bu menfur olay karşısında bir ve beraberlik içinde dayanışmayla birbirine kenetlenmesi, terörle mücadeleye verilecek en güzel cevap olacaktır." ifadesini kullandı.

Güvenlik güçlerinin yaptığı tespitler sonucu, saldırının IŞİD tarafından gerçekleştirildiğini işaret ettiğini belirten Yıldırım, bu konuda çalışmaların halen sürdürüldüğünü söyledi.

Başbakan Yıldırım, "Teröristler bir ticari taksiyle havalimanına gelmiş ve bilahare eylemlerini gerçekleştirmişlerdir." dedi.

Komşularla normalleşme sürecinin başladığı bir anda böylesine alçakça saldırının gerçekleştirilmesinin manidar olduğunu belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği ve önemli ölçüde başarı sağladığı, milletimizin huzur ve güvenini tesis ettiği bir dönemde, ayrıca komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir anda, böylesine alçakça bir terör olayının gerçekleştirilmesi manidardır. Bir kez daha anlaşılmıştır ki terör, bütün ülkeleri, bütün milletleri tehdit eden küresel bir olaydır ve terörle mücadele de küresel ölçekte karşılıklı iş birliğiyle sürdürülmelidir."

HABERE YORUM KAT