1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Başbakan Yıldırım: Akıncı Üssü Kapatılacak
Başbakan Yıldırım: Akıncı Üssü Kapatılacak

Başbakan Yıldırım: Akıncı Üssü Kapatılacak

Başbakan Yıldırım, “Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacak ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer hâline getirilecek.” dedi.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Başbakan Binali Yıldırım, Kazan Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.

Yıldırım, “Sizler tek yürek oldunuz, tek bilek oldunuz, darbecilerin önünde dimdik durdunuz. Şimdi buradan, Kazan Meydanı'ndan bütün herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacak ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer hâline getirilecek.” dedi.

Başbakan Yıldırım, “15 Temmuz Türkiye'nin ikinci büyük kurtuluş mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz'u her yıl ‘Demokrasi Şehitleri Günü’ olarak anacağız. O gün sokağa çıktınız, 15 gün oldu sokaktasınız, meydanlardasınız. Türkiye'ye sahip çıkıyorsunuz, Kazan'a sahip çıkıyorsunuz.” diye konuştu.

“Ne İşi Var Tankların Ankara’nın, İstanbul’un İçinde?”

Yıldırım, “Ankara'da ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık tankları bulamayacaklar. Orada Ankara insanlarının vakit geçirdiği güzel mekânlar olacak. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde? Düşman Ankara'da, İstanbul'da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir.” dedi.

“Burunlarından Fitil Fitil Getireceğiz”

Başbakan, “Bu milletin canından, kanından, dişinden tırnağından artırarak verdiği paralarla alınan o tanklar, o uçaklar, o helikopterlerden bombaları, mermileri acımasızca sizin üzerinize atanların hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz.” diye konuştu.

“Türkiye’ye Getireceğiz”

Yıldırım, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili, “Şunu bilmenizi istiyorum, bu aziz vatanı, bu aziz milleti bölmeye, parçalamaya hiç ama hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bu darbenin sorumlusu Amerika'daki o terörist başını illa da getireceğiz, Türkiye'ye getireceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum