1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başbakan: Şehir Tiyatrolarını Özelleştireceğiz
Başbakan: Şehir Tiyatrolarını Özelleştireceğiz

Başbakan: Şehir Tiyatrolarını Özelleştireceğiz

Başbakan, “Devlet eliyle tiyatro olmaz. Tiyatroları özelleştireceğiz” dedi.

A+A-

İstanbul Şehir Tiyatrolarında yaşanan gerginliğe değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bakanlar Kurulu’na getireceğimiz teklif ile tiyatroları özelleştireceğiz" dedi.

AK Parti Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Erdoğan, İstanbul Şehir Tiyatrolarındaki yönetmelik değişikliği ile ilgili tartışmayı değerlendirdi.

Başbakan'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"İstanbul Şehir Tiyatroları meselesinde o despot anlayış, o kibirli tavır bir kez daha tezahür etti. Şehir Tiyatrolarında yapılan bir yönetmelik değişikliği üzerinden hem bizi hem tüm muhafazakarları aşağılamaya ve küçümsemeye başladılar. Allah aşkına soruyorum ya siz kimsiniz? Siz her konuda söz söylemede, her konuda otorite olduğunuzu iddia etme yetkisini nereden alıyorsunuz? Bu ülkede tiyatro sizin tekelinizde mi? Bu ülkede sanat sizin tekelinizde mi? Sanat konusunda söz söylemeye sahibi olan sadece sizler misiniz? Geçti o günler. Artık despot aydın tavrıyla parmağınızı sallayarak bu milleti küçümseme, bu milleti azarlama dönemi geride kaldı. Bu ülkede pırıl pırıl bir nesil yetişti. Gelişmiş ülkelerin hemen hemen tamamında devlet eliyle tiyatro olmaz. Ben Kadir Bey'i tebrik ediyorum ve aynı şeyi şu anda Bakanlar Kurulu'na getireceğim. Özel bir yönetim değil, tiyatroları özelleştirmeye götürüyorum'' dedi.  

HABERE YORUM KAT