1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başbakan Erdoğan'ın Küpüründeki Trajedi
Başbakan Erdoğan'ın Küpüründeki Trajedi

Başbakan Erdoğan'ın Küpüründeki Trajedi

Başbakan Erdoğan canlı yayında bir gazete küpürünü çıkarttı ve televizyon ekranlarından yaşanan bir trajediyi daha ortaya koydu.

A+A-

Murat Palavar | Yeni Şafak

Erdoğan'ın dershane trajedisini anlatmak için gösterdiği haber ise Fethiye'de dershane borcu bir aile dramına ait. 5 bin liralık borç nedeniyle annesi hapse giren 18 yaşındaki genç intihar etmişti. Erdoğan bu dramı ortaya koyarak yaşanan haksızlıklara karşı eğitim sisteminin daha eşitlikçi ve daha adil olacağı mesajını verdi. Erdoğan'ın gündeme taşıdığı dershane trajedisinde olay şu şekilde meydana gelmişti. Fethiye'de 48 yaşındaki Emine Sipahi, 18 yaşındaki oğlu Soner Semih ile kızı 16 yaşındaki Özlem'i derslerinin daha iyi olması için dershaneye yazdırdı.

Ancak şoförlük yapan eşi Mustafa Sipahi, dershane parasını ödeyemeyince dershane yönetimi, senetlerde imzası bulunan anne Emine Sipahi'yi mahkemeye verdi.

Emine Sipahi, icra işlemleri sırasında faiziyle birlikte yaklaşık 5 bin TL olan borcu ödeyeceğini taahhüt etti, ancak parayı ödeyemedi. İki ay önce tutuklanarak cezaevine konuldu.

Başkaları Yanmasın Feryadı

Çocuklarının dershane borcunu ödeyemeyince cezaevine giren ve kendisi cezaevinde iken bu duruma üzülen 18 yaşındaki oğlunun intiharıyla sarsılan Emine Sipahi son günlerde yaşanan dershane tartışmalarında Sabah Gazetesi'ne konuşmuştu. 2 yıl önce cezaevinde iken 18 yaşındaki oğlu Semih Sipahi'nin intiharıyla sarsılan Emine Sipahi, "Bu rant kapıları kapatılsın. Ben yandım başkaları yanmasın. Ben aslan gibi oğlumu dershaneye kurban verdim" demişti.

2 Yıldır Unutamıyorum

Üç çocuğunun dershane borcunu ödeyemeyince cezaevine giren ve bu durumu kabullenemeyip intihar eden 18 yaşındaki oğlunun acısıyla sarsılan 52 yaşındaki Emine Sipahi, yaşadığı olayı 2 yıldır unutmadığını söyledi. Acısının hep taze olduğunu belirten anne Sipahi şöyle konuştu: "Semih okulunda çok başarılı idi. Dershaneden gelip rica ederek, 'Oğlunuza burs vereceğiz' dediler. Biz de inandık. Sonra bize 5 bin lira borç çıkarttılar. Ödeyemeyince polisler gelip cezaevine götürmek için beni gözaltına aldı. Beni polisler götürürken oğlum gözyaşlarına boğuldu ve 'Ne olursunuz annemi hapse götürmeyin. Onun yerine beni götürün. Onun yerine ben hapiste seve seve yatarım' diye yalvardı. Ancak ben hapse girdim. Oğlum bunu gururuna yediremedi, kendini astı. 2 yıldır yüreğim yanıyor. 2 ay hapis yattım yetmedi, genç yaşta aslan gibi oğlumu dershaneye kurban verdim."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum