Başbakan Erdoğan'dan Dağlıca Açıklaması

19.06.2012 18:02
Başbakan Erdoğandan Dağlıca Açıklaması
Başbakan Erdoğan, ''Terörle mücadeleye sonuna kadar sürdüreceğiz. Er veya geç bu işi başaracağız'' dedi.

G20 Zirvesi için Meksika'da bulunan Başbakan Erdoğan, son Dağlıca saldırılarıyla ilgili soruları cevapladı. “Terörle mücadele”de bir zamanlamanın söz konusu olmadığını ifade eden Erdoğan, bu sorunun çözümü için sadece askeri yöntemler kullanmadıklarına dikkat çekti.

"Terörü hiçbir zaman pazarlık konusu olarak telakki etmedik, bundan sonra da etmeyiz." diyen Erdoğan, PKK’nın silah bırakması gerektiğini bir kez daha vurguladı. Başbakan Erdoğan, "Teröristler silahı bıraktığı zaman zaten güvenlik güçleri operasyona meraklı değil." diye konuştu.

Sorunun çözümü konusunda değişik siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla da temas kurduklarını hatırlatan Erdoğan, "Ben buradan nasıl rant ederim?" kaygısı içinde olunmamasını istedi.

Erdoğan ayrıca cezaevinde çıkan yangınların “terör”le bağlantılı olduğunu ifade etti. Başbakan Erdoğan, cezaevlerinde kapasite sorunlarını aşacak adımlar atmakta olduklarını söyledi.

"Son terör saldırılarının ardından yine de Brezilya'ya gidecek misiniz?" sorusu üzerine Erdoğan, "Bu, eğlence gezisi değil." cevabını verdi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim