1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Başbakan Davutoğlu: Geri Adım Atmayacağız
Başbakan Davutoğlu: Geri Adım Atmayacağız

Başbakan Davutoğlu: Geri Adım Atmayacağız

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'daki bombalı saldırı hakkında, “Terör ve şiddet karşısında 78 milyon vatandaşımızla bir ve beraberiz.” dedi.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Terör ve şiddet karşısında 78 milyon vatandaşımızla bir ve beraberiz. Türkiye Cumhuriyeti, kendi hukukunu çiğnetmeyecek ve kimden gelirse gelsin haklı davasından vazgeçmeyecektir. Ülkemizi, aziz milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenler asla amaçlarına ulaşamayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, Ankara'da askerî servis araçlarının geçişi sırasında gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarını taşıyan servis araçlarına yönelik saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve millete sabır ve metanet dileyen Davutoğlu, “Tüm insanlık ailesinin başı sağolsun.” ifadesini kullandı.

Davutoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Terör ve şiddet karşısında 78 milyon vatandaşımızla bir ve beraberiz. Türkiye Cumhuriyeti, kendi hukukunu çiğnetmeyecek ve kimden gelirse gelsin haklı davasından vazgeçmeyecektir. Ülkemizi, aziz milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenler asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Bütün terör örgütlerine karşı verdiğimiz haklı mücadelede asla geri adım atmayacağız. Bu menfur saldırıyı istismar ederek provokasyona yeltenecek şer odaklarına karşı yüce milletimizin engin ferasetine ve sağduyusuna güveniyorum. Uzunca bir süredir, terörün hedefi olan ve birçok badireyi daha fazla kenetlenerek aşmış milletimiz, bu saldırılar karşısında da vakar ve dayanışma içerisinde bu zor koşulların üstesinden gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti devleti hukuk ve adalet çizgisinden sapmadan, terör ve şiddete prim vermeden öncelikle kendi ulusal güvenliğini koruyacak insanî değerleri, herkes adına savunmaya devam edecektir. Aziz milletime sabır, vakar ve metanet diliyorum.”.

Genelkurmay Başkanı Akar'a Taziye Ziyaretinde Bulunacak

Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a taziye ziyaretinde bulunacak.

Başbakanlık Basın Müşavirliği’nden duyurulan günlük programa göre Davutoğlu, saat 09.30'da Genelkurmay Karargâhı'na gidecek.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT