Başakşehir'de Mısır Halkıyla Dayanışma Etkinliği

20.07.2013 12:04
Başakşehirde Mısır Halkıyla Dayanışma Etkinliği
Müslüman Kardeşlere yapılan askeri darbeye karşı bugün Teravih Namazından sonra Sular Vadisinde protesto yürüyüşü düzenlenecek.

Başakşehir'de etkinlik gösteren sivil toplum kuruluşları Mısırlı kardeşlerimizle bir dayanışma eylemi düzenleyecek.

Mısır’da ordunun yönetime el koymasını protesto etmek amacıyla Başakşehir STK Platformu, bugün teravih namazından sonra Sular Vadisi hastane girişinde açıklama yaparak yürüyüşe geçecek. Katılımın yoğun olması bekleniyor.

23.30'da Sular Vadisi hastane girişinde toplanmaya başlayacak grup, 24.00'te vadi içlerine yürüyüş yapacak. Belediye etkinliklerinin yapıldığı yere kadar yüründüktten sonra burada Abdurrahman Dilipak, Hamza Türkmen ve Bülent Yıldırım birer konuşma yapacaklar. Grup Yürüyüş'ün de mini bir konser vereceği program Mısırlı kardeşlerimiz için yapılacak dua ile son bulacak.

Bir yıllık süreç içerisinde diktatörlük döneminin devlet içindeki uzantıları, Müslümanların yönetimini bir türlü kabullenmek istemeyen laik siyasi yapılar her fırsatta provokatif eylemliliklerde bulundular. Mursi’nin göreve başlamasının yıldönümünde içeriden ve dışarıdan topyekun saldırı ile halkın tercih ettiği Cumhurbaşkanını devirmeye çalıştılar. Başakşehir STK bu yapılan haksızlığa dur demek için tüm Başakşehir halkını duyarlı olmaya ve yürüyüşe destek olmaya bekliyor.

Tarih: 20 Temmuz 2013 Cumartesi

Toplanma Yeri: Sular Vadisi hastane girişi

Saat: 23.30 (Yürüyüş 24.00'te başlayacak)

basaksehir-misir-icin-dua.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim