1. HABERLER

  2. HABER

  3. Baroyu Örgütlü Azınlık Yönetiyor
Baroyu Örgütlü Azınlık Yönetiyor

Baroyu Örgütlü Azınlık Yönetiyor

Dünyanın en büyük ikinci barosu olan İstanbul Barosu seçime gidiyor. Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı olan Avukat Abdullah Arar, 'Mevcut baro kapalı devre örgütlü azınlık tarafından yönetiliyor' dedi.

A+A-

İstanbul Barosu'nun 19 Ekim Pazar günü yapılacak başkanlık seçimi için adaylar çalışmalarını sürdürüyor. 5 adayın yarıştığı seçimde Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkan Adayı Avukat Abdullah Arar, 'Şimdiki baro ve Türkiye Barolar Birliği bir kapalı devre örgütlü azınlık tarafından yönetiliyor' dedi. Avukatların ve baronun siyasi gücünün Feyzioğlu ve Kocasakal'ın siyasi ikballerine basamak haline getirildiğini aktaran Arar, 'Bütün avukatlar her yurttaş gibi siyaset yapabilir. Eğer hiçbir siyasi partiyi beğenmiyorsanız parti kurarsınız, şeklinde önerilerimiz oldu fakat mevcut baro tarafından cevap verilmedi' diye konuştu.

YÖNETİME TALİBİZ

Yeni Bir Baro sloganıyla yola çıktıklarını anlatan Arar şöyle konuştu: 'Kapalı devre yönetilen, hesap vermeyen avukatın sorunlarını dert etmeyen bir baro yerine avukatların haklarını önceleyen bir baro için çalışacağız. Ben ve ekibim cinsiyet, din, dil, ırk ve siyasi ideolojisi ne olsun levhanın ilk sırasında yer alan saygıdeğer üstadımızla, levhasını yeni almış genç meslektaşımızın barosu olsun istiyoruz. Avukatlarımızın hem sözcüsü hem hizmetkarıyım. Mevcut baronun böyle sürdürülemeyeceğini düşünüyoruz bu nedenle yönetime talibiz.' Baro yöneticiliğinin birtakım siyasi söylemlerin yanında bulunmak anlamına gelmediğini belirten Arar, 'Baro, avukatlık mesleğinin geliştirilmesi, engellerin ortadan kaldırılması, aşınan itibarının yeniden iadesi ve meslek haklarının tesisi için var olan bir meslek örgütüdür' ifadelerini kullandı.

AYBİKE EROĞLU / YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT