1. HABERLER

  2. HABER

  3. Barolar Birliği'nin Yeni Başkanı Feyzioğlu
Barolar Birliğinin Yeni Başkanı Feyzioğlu

Barolar Birliği'nin Yeni Başkanı Feyzioğlu

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı'na Ergenekon ve Balyoz gibi davalara sert eleştirileriyle tanınan Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu seçildi.

A+A-

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 32. Olağan Genel Kurulu sonrası başkanlığa, adı daha önce CHP genel başkanlığı için geçen Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu seçildi. Türkiye genelinde 80 bini aşkın avukat, 79 barodan 447 delegenin temsil ettiği TBB'nin Ankara'daki merkezinde yapılan genel kuruldaki seçimle yeni başkan yönetim kurulu, disiplin kurulu ve denetleme kurulu üyeleri belirlendi. Başkanlık için TBB Başkanı Vedat Ahşen Coşar, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ile eski İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu yarıştı.

ANKARA BAROSU BAŞKANIYDI

Türkiye genelinde 80 bini aşkın avukatı, 79 barodan 447 delegenin temsil ettiği genel kurulda yapılan seçim sonucunda, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, 209 delegenin oyunu alarak başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan, TBB Başkanlığını yürüten Vedat Ahsen Coşar 159, eski İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu 68 oyda kaldı. 446 delegenin oy kullandığı seçimde, 10 oy geçersiz sayıldı. Sonucun açıklanmasının ardından Vedat Ahsen Coşar, Feyzioğlu'nu tebrik etti. Feyzioğlu, Balyoz ve Ergenekon gibi davalara sert eleştirilediyle tanınıyordu.

Yeni Şafak

 

HABERE YORUM KAT