1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Barış Gücü(!) İsrail'in Cumhurbaşkanı Saldırıları Savundu!
Barış Gücü(!) İsrail'in Cumhurbaşkanı Saldırıları Savundu!

Barış Gücü(!) İsrail'in Cumhurbaşkanı Saldırıları Savundu!

İşgal Devleti İsrail'in Cumhurbaşkanı Rivlin, çoğu kadın ve çocuk 2 binden fazla Filistinlinin katledildiği Gazze saldırısının "âdil ve ahlakî bir operasyon" olduğunu savundu.

A+A-

İsrail'in 7 Temmuz 2014'te Gazze’ye başlattığı askerî saldırılarda ölen katil 66 İsrail askeri için anma töreni düzenlendi.

Vatandaşlarını Çocuklardan Koruyan Bir İsrail!

İşgal Devleti İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Moşe Ya'alon'un da katıldığı Batı Kudüs'teki törende konuşan İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Gazze saldırılarına ilişkin: "Vatandaşlarını koruması istenen egemen bir devletin gerçekleştirdiği adil ve ahlakî bir operasyondu." dedi.

İsrail 2007 yılından beri abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne geçen yaz düzenlenen askerî saldırıyı savunan Rivlin: "Operasyona giden süreçte ülkemizin güney sakinlerinin üzerine onlarca roket atıldı. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve erkekler şok dalgalarına maruz kaldı." ifadelerini kullandı.

İsrail Hiç “Savaş Toplumu” Olur mu?!

İsrail halkının "savaş toplumu" olmadığını savunan Rivlin, şöyle devam etti:

"Bizler sınırlarımızı ve varlığımızı korumak için silah kullanmaya zorlanırsak bunu yapmaktan çekinmeyiz. Bir sonraki çatışma bir öncekinden daha da çetin olacaktır. Bu tür bir çatışmanın azimli ve zor bir karar gerektirdiği açık. Gazze Şeridi'nde yaşayanlar ve liderler şunu anlamalı; tahıl ambarımız olan çiçekli kasabalarımızın sürekli tekrar eden saldırılara maruz kaldığı bir durumu İsrail devleti kabul etmeyecektir."

Barış Gücü(!) İsrail’in Katliamları!

İsrail'in 7 Temmuz'da Gazze’ye başlattığı ve 51 gün devam eden saldırılarında çoğu kadın ve çocuk 2 bin 157 kişi katledilmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Saldırılarda ayrıca 17 bin 200 ev, 73 câmî ve 24 okul tamamen yıkılmış, binlerce bina hasar görmüştü. BM istatistiklerine göre, yaklaşık 500 bin kişi okullara sığınmak zorunda kaldı.

İsrail tarafında ise 66 asker, 4 sivil ve bir yabancı uyruklu işçi olmak üzere 71 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT