1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Baradey'in Başbakanlık Kararı Geri Çekildi
Baradeyin Başbakanlık Kararı Geri Çekildi

Baradey'in Başbakanlık Kararı Geri Çekildi

Mısır'da askeri cunta Baradey'in başbakanlığı ile ilgili karar geri çekildi.

A+A-

Mısır askeri cuntanın geçici Cumhurbaşkanı, Muhammed Baradey'in hükümet kurmakla görevlendirildiği yönündeki ilk açıklamasını geri çekti.

Mısır'da askeri cunta tarafından görevlendirilen geçici Cumhurbaşkanı Adli Mansur'un hükümeti kurmakla Muhammed el Baradey'in görevlendirildiği duyurulmuş olmasına rağmen yeni bir açıklama yapılarak, görevlendirmenin gerçekleşmediği bildirildi. Mansur ve Baradey’i ortak basın toplantısı için bekleyen gazeteciler şaşkınlığa uğradı.

Basın odasına davet edilen gazetecilere iki saatlik beklemenin ardından protokol görevlileri tarafından Mansur'un Baradey ile ortak basın toplantısına katılarak hükümeti kurma görevi verdiğini bizzat açıklayacağı ve Baradey 'in de basın mensuplarının sorularını yanıtlayabileceği söylendi.

Ancak yarım saat sonra salona gelen cuntanın sözcüsü Ahmed el-Meselamani, Baradey'e hükümet kurma görevi verildiğini reddederek basın toplantısını iptal etti.

Şaşkınlığa uğrayan basın mensuplarının ısrarlı soruları karşısında Meselamani, Mansur'un yeni hükümetle ilgili istişarelerinin devam ettiğini belirtti.

Askeri cuntanın Cumhurbaşkanı Mansur'un makamından daha önce yapılan açıklamada, Baradey'e hükümet kurma görevi verildiği ifade edilmişti.

HABERE YORUM KAT